Чоловікам дуже корисно їсти горіхи! Іспанські репродуктологи встановили, що регулярне вживання цього продукту є ефективною профілактикою чоловічого безпліддя.

Ще раніше представники науки висловлювалися про те, що раціон чоловіка впливає на показники його фертильності. На цей раз дослідники знайшли свідчення того, що горіхи – мигдаль, фундук і волоські – покращують рухливість сперматозоїдів, а також підвищують їх кількість.

«У чоловіків, які регулярно їли горіхи, концентрація статевих клітин у спермі виявилася в середньому на 16% вище, ніж у контрольній групі, яка вживала не горіхів. Показники життєздатності сперматозоїдів були на 4% вище, а рухливість клітин – на 6% вище», – розповіли автори роботи в публікації журналу American Journal of Clinical Nutrition.

Дослідники вважають, що позитивний вплив горіхів на репродуктивне здоров’я чоловіків визначається високим вмістом поліненасичених жирних кислот, вітамінів C та E, селену, цинку, фолієвої кислоти. У попередніх наукових дослідженнях також простежувалися зв’язок між покращенням стану статевих клітин у чоловіків і вживанням їжі, що містить дані нутрієнти.

Фахівці настійно радять чоловікам стежити за своїм раціоном харчування. Дані ряду досліджень свідчать про те, що діагноз «чоловіче безпліддя» можна отримати не тільки в зрілі роки. Вивчення здоров’я молодих чоловіків 18-22 років свідчить: у цьому віці серйозні проблеми з репродуктивною функцією мають як на підбір завзяті любителі нездорової їжі. Якість їх сперми, за словами лікарів, не дотягує до необхідної норми.

Джерело: МедікФорум