ГоловнаНовини Здоров'яКуріння скорочує тривалість життя мінімум на 12 років

Куріння скорочує тривалість життя мінімум на 12 років

курінняУчені з Австралії в рамках свого нового дослідження, встановили – куріння вкорочує життя людини на період від 12 до 20 років.

У результаті статистичного аналізу вони також прийшли до вельми несподіваного висновку – виявляється, куріння зрівнює показник середньої тривалості життя серед чоловіків і жінок. Таким чином, жінки, які палять в більшій мірі страждають від впливу тютюнового диму на їх організм, ніж чоловіки.

Згідно з даними сучасної статистики, куріння є провідною запобіжною причиною смерті серед населення розвинених країн. Щорічно тільки в США воно забирає життя 440 тис. чоловік, включаючи 49 тис. людей, які ніколи не брали цигарку до рота, іншими словами людей, що вмирають від пасивного куріння. У США сьогодні палить кожен п’ятий житель країни, вдвічі менше, ніж двадцять років тому.

Читайте також:  Чим корисний мускатний горіх: тільки науково підтверджені факти

Підсумки даного дослідження були отримані в результаті аналізу статистичних даних за останні двадцять років по пацієнтах різних клінік на території США та Австралії. У загальній складності, в рамках даного дослідження аналізувалися дані по 20 млн. пацієнтів. Вчені порівнювали тривалість, і що важливо, якість життя курців і некурящих людей.

З приводу даної статистики курці думають, що сигарети відбирають у них непотрібні їм роки – роки старості і немічності, проте це не так. Куріння активізує процеси старіння організму, в тому числі і шкірного покриву. Соціологічні дослідження останніх років дали нам зрозуміти, що курець в 40 років найімовірніше буде виглядати на всі 50 років, а відчувати себе ще старше. Таким чином, куріння краде у нас дні з усього нашого життя цілком рівномірно. У результаті, з сигаретою людина втрачає безліч яскравих моментів, які вона могла би пізнати без неї.

Читайте також:  5 заспокійливих чаїв, які можуть побороти симптоми застуди

Також вчені вкотре виявили наявність взаємозв’язку між курінням і ризиком розвитку раку. Зокрема, повідомляється, що в загальній групі на частку курців припадало близько 86% всіх випадків раку легенів. І навіть, незважаючи на сучасний розвиток медицини, велика частина з них закінчувалася летальним результатом.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News