Жировий гепатоз в печінці вважається небезпечним захворюванням. Біль в животі може бути ранньою ознакою такого порушення.

Жировий гепатоз печінки (стеатоз) розвивається, коли клітини печінки починають накопичувати жир. Помірна кількість жиру в печінці-це нормально, але занадто велика його частка може стати проблемою для здоров’я.

За словами медиків з Клівлендської клініки, у людей з жировою хворобою печінки симптоми дуже довго відсутні, поки вона не переросте в цироз печінки. Одним з перших сигналів може біль в животі або розпирає відчуття в правій верхній частині тулуба.

Інші симптомами також можуть служити:

* Втрата апетиту;
* Зменшення ваги;
* Втома;
* Носові кровотечі;
* Свербіж шкіри;
* Жовтушність шкірних покривів;
* Здуття живота.

Читайте також:  Чи допомагає зелений чай за високого цукру: що показало дослідження

Людина з гепатозом може втратити апетит, відчувати слабкість або його може рвати кров’ю. В окремих випадках це захворювання провокує кишкову кровотечу або рак печінки. Якщо хвороба розвинулася до цирозу, то відбувається рубцювання печінки. Про це пише британська газета Express. До того часу, коли у пацієнта розвинувся цироз, печінка перестає повністю працювати, хворий може померти від печінкової недостатності. В цьому випадку може врятувати тільки пересадка органу.

Експерти Клівлендської клініки перерахували фактори, що сприяють ризику розвитку жирового гепатозу печінки:

* Надлишкова вага;
* Діабет другого типу;
* Високий кров’яний тиск;
* Високий рівень холестерину в крові;
* Вік старше 50 років;
* Куріння.

Читайте також:  Чи дійсно часник покращує обмін речовин?

За словами дієтолога з клініки, людям, що страждають на цю недугу, радять займатися спортом, рахувати калорії і худнути. На сайті медустанови йдеться, що для тих людей, яким складно обмежувати калорійність свого раціону, є ще один вихід. Його знайшли дослідники з Гетеборзького університету. З’ясувалося, що жир з печінки може зникнути без істотної втрати ваги самої людини. Для цього потрібно замінити вуглеводи на білок. Дослідники провели експеримент і з’ясувалося, що при такому раціоні всього за два тижні у беруть участь в експерименті пацієнтів жировий шар на печінці став значно тонше.