В організмі людини присутні два основних типи холестерину: ліпопротеїни високої щільності (ЛПВЩ або “хороший” холестерин) і ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ – “поганий”). Сам по собі холестерин не шкідливий, проте проблеми можуть з’явитися, коли виникає диспропорція.

Якщо рівень “шкідливого” холестерину сильно підвищується, а показник корисного холестерину стає занадто низьким, речовина може відкладатися на внутрішніх стінках артерій, утворюючи бляшки. Це заважає нормальному кровотоку, через що підвищується ризик розвитку ряду хвороб. Доктор медичних наук, кардіолог з Університету Південної Каліфорнії Парвін К. Гарг розповів, до яких небезпечних ускладнень може привести високий рівень “поганого” холестерину.

Високий кров’яний тиск

Коли артерії по всьому тілу звужуються через відкладення холестерину, кров’яний тиск зростає. Це пов’язано з тим, що на кровоносні судини виявляється ще більше навантаження, і вони не можуть дозволяти крові рухатися при нормальному тиску. Як високий холестерин, так і високий тиск, є “тихими вбивцями”. Вони можуть ніяк не проявлятися, при цьому поступово пошкоджуючи судини, зазначив Гарг.

Читайте також:  Медик назвала основну помилку людей, які відчули безсоння

Серцевий напад

Велике скупчення жиру і холестерину в артеріях може викликати закупорку. Через що блокується приплив крові до серця. В результаті виникає серцевий напад. Іноді бляшка може розірватися і спровокувати утворення тромбу.

Хронічна хвороба нирок

За словами доктора, звужені артерії, що ведуть до нирок, є поширеною проблемою. Якщо утворюється досить серйозна закупорка, з часом нирки будуть позбавлені кисню, і це призведе до незворотного пошкодження. Крім того, одним з можливих ознак закупорки ниркових артерій є високий кров’яний тиск, передає EverydayHealth.

Хвороба Альцгеймера

Вчені знайшли зв’язок між високим рівнем холестерину в крові і ризиком розвитку судинної деменції. Вона призводить до хвороби Альцгеймера. Дослідження було опубліковано в травні цього року. Фахівці з’ясували, що розвитку деменції сприяють порушення катаболізму холестерину, тобто його перетворення в жовчні кислоти.

Читайте також:  Який чай вам підходить? Лікар перерахував властивості різних чаїв

Інсульт

Це небезпечний стан виникає, коли порушується кровопостачання головного мозку в результаті розриву або закупорки судини цього органу. Чим довше уражена область позбавлена кисню, що доставляється кров’ю, тим серйозніше пошкодження. При порушенні руху крові по артерії, що веде до мозку, може розвинутися інсульт.

Біль або дискомфорт у грудях (стенокардія)

Коли закупорка сильно знижує приплив крові до серця, серцевий м’яз не отримує необхідний їй кисень, що є станом, відомим як ішемія. Ішемія може активувати больові рецептори, пояснив Гарг. Біль у грудях – частий симптом зниження припливу крові до серця через накопичення бляшок в коронарних артеріях.

Читайте також:  Дефіцит заліза: ознаки на шкірі, руках та ногах, які часто залишаються непоміченими

Захворювання периферичних артерій

При утворенні бляшок в кровоносних судинах може також спостерігатися зниження припливу крові до м’язів ніг. Через це хворі скаржаться на спазми в ногах під час ходьби. Існує шість ознак в ногах, які можуть говорити про захворювання периферичних артерій.