Фахівці попереджають – шкода для людства від куріння може розтягнутися на багато поколінь, навіть якщо всі курці раптом залишать цю звичку.

Зараз вже важко здивувати когось розповідями про те, як згубно куріння впливає на організм. Про те, як шкідлива ця звичка, знають навіть маленькі діти. Проте, в світі все ж залишається дуже багато курців, а шкода від їх звички все посилюється.

Екологи з Великобританії провели дослідження, яке показало, що багато курців часто кидають недопалки не в урну, а де попало, наприклад, на газони, у водойми, зливові каналізації і так далі. А це загрожує серйозними проблемами для майбутніх поколінь. Справа не тільки в безпосередньому забрудненні навколишнього середовища. Основна небезпека полягає в безлічі шкідливих речовин, які з тютюнових смол потрапляють в грунт і води. Також загрозу становлять і різні компоненти тютюнових фільтрів.

Читайте також:  Рослинні продукти можуть містити більше білка, ніж яйця

Токсини мають властивість накопичуватися, а нейтралізуються досить довго. В результаті грунт і вода в буквальному сенсі можуть стати отрутою. Звичайно, для самого сумного варіанту курцям доведеться дуже постаратися, але за довгі роки токсинів може накопичитися так багато, що дика природа виявиться на межі виживання. Люди, які будуть вживати токсичну воду або сільськогосподарську продукцію із забруднених районів, будуть платити за гріхи предків своїм здоров’ям. З самих основних загроз, які висять над майбутніми поколіннями, можна назвати підвищений ризик онкології, порушення внутрішньоутробного розвитку, безпліддя, хвороби імунної системи.