У гонитві за ідеальними формами потрібно не тільки займатися спортом, але і уважно стежити за харчуванням. Наскільки жири і цукор впливають на набір ваги?

Багато дієти мають на увазі сильні обмеження в харчуванні-ряд продуктів або способів приготування виключаються повністю. Найчастіше дієти не включають в раціон солодощі, приготовлену в олії їжу, а також продукти з високим вмістом жирів. Дієтологи запевняють – найважливіше для підтримки здорової ваги це збалансоване харчування.

Постійно дотримуватися дієт не можна і, щоб кілограми не повернулися знову, треба побудувати правильний раціон. Важливо, щоб організм отримував потрібну кількість білків, жирів і вуглеводів. Зовсім відмовлятися від жирів не вийде – вони містяться майже у всіх продуктах і, більш того, життєво необхідні організму.

Читайте також:  При анемії та падінні рівня гемоглобіну потрібно перевіритись на рак

Жири є для організму найпотужнішим джерелом енергії – від одного грама жиру ми отримуємо вдвічі більше калорій, ніж від тієї ж кількості білків або вуглеводів. Це, безумовно, варто враховувати при формуванні раціону.

Цукор, як і інші швидкі вуглеводи, дає менше енергії. Їх головна перевага в легкості засвоєння – якщо потрібно швидко відновити сили, то вуглеводи підійдуть найкраще. Але є і погана сторона-коли організм раптово отримує багато вуглеводів, він починає переводити їх в запаси. Таким чином, вуглеводи і виявляються головними винуватцями виникнення жирових складок.

Безумовно, велика кількість жирної їжі не зробить вас стрункішою. Як і надмірна кількість вуглеводів. Тому найголовніше – дотримуватися балансу. Останні дослідження показали, що найкраще, щоб людина отримувала половину денної норми калорій з довгих і швидких вуглеводів.

Читайте також:  Хто найчастіше вмирає від інфаркту