Як розвивати розумові здібності у дитини? Вчитися разом з дітьми, розвиваючи їх розум, характер, потенціал і корисні звички – завдання, які прагнуть вирішити батьки дошкільника. Але в сучасному суспільстві далеко не всі мами і тата можуть дозволити собі повністю присвятити час освіті малюка. Тому в Україні так популярні курси, які розвивають розумові здібності дітей-дошкільнят.

Що пропонують сьогодні нашим дітям центри, які розвивають? Яка користь від них майбутньому школяреві? За якими критеріями потрібно шукати хороші курси? Постараємося дати відповідь на кожне питання.

Чому важливо розкривати інтелектуальні здібності дітей дошкільного віку?

Дитячий розумовий потенціал унікальний і безмежний. Але сам по собі він не розкриється. Дошкільний розвиток дитини потрібний для того, щоб малюк отримав уявлення про світ, який його оточує, освоїв важливі навички (навчився читати, тримати ручку в руках, виконувати рахування). А ще – щоб дитина навчилася вчитися, любити навчання.

Головна користь розвиваючих курсів для дітей у тому, що вони забезпечують хорошу основу і стимули для майбутнього шкільного навчання. Чим же вони хороші?

 1. Несхожістю на звичайну школу.
  У розвиваючих школах зовсім інша атмосфера – невимушена, комфортна. Заняття проводяться всього пару годин на тиждень. У класі займається не більше 10 дітей.
 2. Особливим підходом до навчання.
  Уроки не бувають нудними, а діти – втомленими, засмученими. Кожній дитині дається можливість проявити себе. Педагоги тонко відчувають настрій учнів, при необхідності коригують план занять. Навчальна програма реалізується через гру, щоб дітям було веселіше і легше вчитися.
 3. Методами.
  Грамотна методика розвитку інтелектуальних здібностей дітей не змусить довго чекати вагомих результатів. На курсах малюки швидше починають читати, вирішувати приклади, розв’язувати логічні задачки.

Розвиток розумових здібностей дітей: найбільш яскраві методики

Важко вибрати ідеальну розвиваючу школу для дитини. Навіть найкращі методики мають і плюси, і мінуси.

Розвиток інтелекту – тонка матерія, яка потребує індивідуального вирішення для кожного малюка. Найчастіше сучасні центри розвитку використовують методи:

 • Гленна Домена

Мета: розвиток пам’яті, збільшення знань дошкільника в різних сферах за допомогою інформаційних карток.

Мінус: пасивно-споживацька участь учня в отриманні знань, розвиток, в основному, тільки зорової пам’яті і сприйняття.

 • Марії Монтессорі

Мета: занурення в середовище, що стимулює дитину до самостійного навчання, прийняття рішень, комунікації з навколишнім світом.

Мінус: не враховує індивідуальні особливості дошкільнят (сором’язливість, низький рівень уваги); відсутність творчої складової; розвиток, переважно, логічного інтелекту.

 • Вальдорфської

Мета: природний розвиток в середовищі, максимально адаптованому під емоційний внутрішній світ учнів. Сприятлива для творчого розвитку.

Мінуси: не розкриває логічний інтелект, ігнорує технології та інші методики.

Розвиток інтелектуальних здібностей дітей дошкільного віку в Соробан®

Користь уроків ментальної арифметики вивчена і підтверджена багаторічним використанням в програмі початкової школи в Японії, Європі, Китаї … В Україні на базі цієї системи розвитку Школа ментальної арифметики Соробан® створила свою авторську методику, оптимізовану і адаптовану до умов нашого суспільства (детальніше про методику).

Цілі курсів Соробан

 • зацікавити малюків навчанням, заохочувати і розвивати допитливість;
 • навчити найважливішого навику в математиці, який допомагає розкриттю математичного, образного мислення;
 • тренувати розум;
 • розвивати працьовитість і відповідальність;
 • навчити ефективного вирішення завдань;
 • допомогти в особистісній, інтелектуальній і соціальній реалізації;
 • мотивувати до подолання перешкод заради мети.

Завдання вчителя – заслужити довіру в учнів, зрозуміти їх, допомогти їм досягти найкращих результатів і відчувати себе впевнено. Тому тренери школи дуже турботливо ​​ставляться до своїх учнів і стають для них справжніми друзями.

Для дошкільнят 5-7 років Соробан® напрацювала особливу програму з дружніми іграми, веселими змаганнями, щоб вчитися було не тільки корисно, а й захопливо.

*На правах реклами