В наступний раз гарненько подумайте перед тим, як замовляти в якій-небудь з фастфуд-мереж напій з льодом. Експерти виявили, що більш ніж у половині зразків льоду містяться фекальні бактерії.

Учені з Великобританії вирішили перевірити рівень мікробної чистоти льоду, який кладеться в напої таких популярних фастфуд-мереж, як KFC, Burger King і mcdonald’s (на території Великобританії). Виявилося, що більш ніж у половині зразків льоду містяться коліподібні бактерії (коліформи), які є фекальними. Раніше інші експерти виявили аналогічні зараження в зразках льоду, який використовується в популярних мережевих кав’ярнях все в тій же Великобританії. Для свого нового аналізу експерти довільно відібрали лід в 10 точках кожного з трьох фастфуд-гігантів, що торкнулося 30 точок. Лід перевіряли на специфічні коліформи, які є індикаторами фекального забруднення. У Великобританії офіційно не рекомендується допускати потрапляння даних мікроорганізмів у воду, призначену для споживання людиною.

Лід для напоїв

Але яким же чином фекальні бактерії взагалі потрапляють в лід? Швидше за все, це пов’язано з тим, що сам лід або машини, які його виробляють чіпала людина, яка просто не вимила належним чином свої руки після відвідування туалету. Коліформи було виявлено у 7 з 10 зразках з KFC, у 6 з 10 зразках з Burger King і в 3 з 10 зразках з мережі McDonald’s. Крім того, у 4 зразках з Burger King і в 5 зразках з KFC був виявлений дуже істотний рівень зараження. Проводили аналізи експерти Chartered Institute of Environmental Health назвали отримані результати надзвичайно тривожними.

Керівництво KFC стверджує, що в їх закладах практикуються дуже жорсткі процедури по запобіганню подібних загроз. У мережі вже заявили про те, що “шоковані і вкрай розчаровані” отриманими результатами. Вони пообіцяли негайно закрити машини для виробництва льоду в ресторанах, де були виявлені зараження фекальними бактеріями, щоб провести ретельну санітарну інспекцію. Аналогічні твердження про тверде дотримання правил гігієни прозвучали і з боку керівництва двох інших популярних фастфуд-мереж.

Джерело: MedikForum