Дослідники з США представили чергове свідчення того, що пережитий людиною стрес вкрай негативно відбивається на стані мозку. Кожне велике потрясіння старить головний мозок на 4 роки, заявили вчені.

У проекті американських медиків, які вивчали вплив стресу, взяли участь 1320 чоловік, повідомляє «OaNews». Вчені виділили такі знакові для життя більшості стресові ситуації, як втрата близьких, розлучення з чоловіком, банкрутство, втрата житла. Люди, які з ними стикалися, проходили тестування на уважність, логіку та мислення.

Проаналізувавши отримані дані, фахівці уклали: всі життєві катастрофи призводять до того, що людський мозок поступово в’яне і якість його когнітивних функцій знижується.

«Кожне велике нещастя старить мозок на 4 роки, що негативно впливає на процеси мислення», – зазначили вони, зокрема.

Протистояти небезпечному процесу деградації мозку, на думку біологів, можна тільки одним способом – навчившись легше ставитися до життєвих труднощів і підбадьорюючи у важкі хвилини себе і близьких. Вчені заявили: у сучасному світі люди часто піддаються різного роду стресовим ситуаціям, і важливо вміти усвідомлювати, що важкі моменти є природною частиною нашого існування в цьому світі, а не чимось надординарним.

Раніше психологи з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго висловилися після проведеного ними дослідження про те, що для багатьох сучасних людей щастя – це тільки мрія, яка навряд чи коли-небудь зможе реалізуватися.

Джерело: MedikForum