Найчастіше при хворобі Альцгеймера з людиною відбуваються три зміни, і одним з них є ослаблення пам’яті.

За даними Національного Інституту Старіння (NIA), “одним з найпоширеніших симптомів хвороби Альцгеймера є проблеми з пам’яттю”.

Порушення пам’яті. Далеко не всі люди запам’ятовують з першого разу нову для себе інформацію, однак при її повторенні вони все ж запам’ятовують. При хворобі Альцгеймера, подібного запам’ятовування нових відомостей не відбувається, незважаючи на багаторазові повтори. Вчені підкреслюють, що якщо зміни з пам’яттю людини починають негативно впливати на його повсякденне життя, це цілком може бути симптомом будь-якої форми деменції.

Читайте також:  Молочні продукти із хворобами серця не пов'язані

“Забуття нещодавно отриманої інформації – це одне з найпоширеніших ознак хвороби Альцгеймера, особливо на ранній стадії. Інші порушення пам’яті, властиві їй, можуть означати, що людина забуває важливі дати або події, постійно запитує про одне і те ж”, – констатують експерти.

Сплутаність свідомості. Фахівці з Alzheimer’s Association (Асоціація Альцгеймера) пояснюють, що у людей з хворобою Альцгеймера виникають проблеми з розумінням чого-небудь, якщо це не відбувається в поточний момент. Подібна зміна також вважається одним з найпоширеніших ознак руйнує мозок недуги. Постраждала людина перестає осмислювати поняття минулого і сьогодення.

Втрата досвіду. Ще один сигнал хвороби – це труднощі, що виникають у виконанні завдань, які виконувалися протягом довгого часу. Людина забуває, як і що потрібно робити, втрачаючи пам’ять про своє минуле досвіді і навичках. Він, наприклад, може забути маршрут до пункту призначення, яким користувався багато років, не може виконувати рутинних, що підтримують життя дій, робочих обов’язків.

Читайте також:  Звичка колупати в носі доведе до деменції

Всі перераховані зміни є наслідком пошкодження мозкових клітин аномальними білками.