Вживати хліб потрібно, оскільки це сприяє різноманітності раціону, що є основною здорового харчування. Думкою про користь даного продукту поділилася лікар-дієтолог Ірина Лизун.

Прихильники ЗСЖ нерідко відмовляються від хліба, вважаючи його продуктом, що сприяє набору зайвої ваги через високий глікемічний індекс. Але в інтерв’ю радіо Sputnik лікар-дієтолог пояснила, чому все ж потрібно їсти хліб. Фахівчиня підкреслила, що раціон харчування в цілому повинен бути якомога більш різнорідним, включати різні продукти.

“Чим ширшим і різноманітнішим буде ваш раціон, чим більше в ньому буде видів борошна, варіантів випічки і асортиментів страв, тим організму буде краще, – така експертна думка.

Читайте також:  6 небезпечних побічних ефектів імбиру

У той же час, каже медикиня, вибирати хліб потрібно розумно: перевагу краще віддавати продукції з цільнозернового борошна. На упаковці виробу вона повинна значитися на першому місці. Продукти з білого борошна не приносять користі, оскільки вони позбавлена більшості вітамінів і мікроелементів, але багаті крохмалем, його вживання загрожує занадто різким збільшенням рівня цукру в крові.

Дієтологиня додала, що багато людей бояться їсти хліб через глютен – білка злакових рослин, що діє при випічці хліба як склеюючий елемент. Але небезпека глютену сильно перебільшена: лише деякі мають чутливість до нього, що провокує алергічні реакції. За словами лікаря, прагнення підтримувати безглютенове харчування – це скоріше данина моді, яка скоро пройде.

Читайте також:  Підвищений холестерин: 3 продукти знижують його найефективніше