Лікар-гінеколог Юліана Абаєва назвала оптимальний вік для пологів. За її словами, народжувати краще в ранньому репродуктивному віці – до 35 років.

Медикиня зазначила, що в цьому віці жінки ще не накопичили «генетичні поломки». А оптимальний інтервал між пологами становить два роки, так як за цей термін організм встигає відновитися після перших пологів.

Після 40 років вагітність несе ризики як для матері, так і для плода, у якого можуть утворитися хромосомні аномалії, підкреслила гінеколог.

Вчені, що займаються дослідженням раку молочної залози, відзначають, що у жінок, які пізно родять ризик заробити це захворювання набагато вищий, ніж у більш молодих.

Так, Англія лідирує в світі за частотою захворювання на рак молочної залози. Ймовірно, відзначають медики, це відбувається тому, що англійки воліють народжувати ближче до сорока років. Також наголошується, що діти мам, які народили після сорока, схильні до захворювання на цукровий діабет.

Занадто ранні пологи теж можуть бути небезпечними. Швейцарські вчені провели ряд досліджень і з’ясували, що дівчата, які стали мамами до 20 років, більш схильні до онкологічних захворювань, а також захворювань серцево-судинної системи. Медики радять почекати з пологами до 22 років.

Згідно зі звітом статистичної служби Європейського Союзу (Євростат), раніше всіх первістка народжують в Болгарії (в 25,7 років), Румунії (25,8 років), Латвії (26,1 років), Естонії (26,5 років), Польщі та Литві (26,7 років) і Словаччині (26,9 років). Пізніше всіх матерями вперше стають в Греції (29,9 років), Люксембурзі (30,0 років), Іспанії (30,4 років) та Італії (30,6 років).