Вживання активованого деревного вугілля не має небезпечних для організму наслідків, але при цьому робить його менш уразливим перед шкідливим впливом антибіотиків. Вчені заявили про це, провівши експеримент за участю 44 осіб.

Співробітники французької біотехнологічної дослідницької компанії Da Volterra прийшли до висновку про те, що прийом вугілля може захистити організм людини від негативних наслідків вживання антибіотиків, пише РІА АМІ. У той же час спостереження, які проводилися за добровольцями показали, що приймати вугілля абсолютно безпечно для здоров’я.

В ході дослідів частина випробовуваних приймали антибіотик, частина – одночасно з ліками ще й модифікований активоване вугілля двічі в день. Кілька людей приймали тільки вугілля.

Читайте також:  Названо популярний гарячий напій, який підвищує артеріальний тиск

Негативна дія антибіотиків на організм людини давно не новина – не тільки лікарі, але і багато пацієнтів знають, що ці препарати знищують корисну бактеріальну флору, що знижує імунітет. Французькі фахівці після дослідів з активованим вугіллям відзначили, що його прийом допомагає вирішити дану проблему.

«Вугілля не вплинуло на кількість антибіотиків, які потрапили в кровоносну систему, і не заважало боротьбі препарату з інфекціями. Але при цьому вугілля захищає кишкові бактерії. Ті піддослідні, які не приймали вугілля, втратили за час експерименту близько 250 видів бактерій у своєму кишечнику», – розповіли дослідники про отримані у своїх дослідах дані.

Читайте також:  Японські вчені розкрили небезпеку модних дієт

Будучи потужним природним абсорбентом, вугілля відоме своєю здатністю швидко зв’язувати і виводити з організму токсини і непотрібні речовини. За словами вчених, вони мають намір з’ясувати, чи може вугілля заважати розвиткові резистентних до дії ліків бактерій.

Також потребує додаткове розслідування дія вугілля на мікробіоту кишечника, так як існує ймовірність того, що вугілля може вбирати і важливі речовини.

Джерело: MedikForum