Чи помічали ви, що з бурею на вулиці до вас теж приходить буря – поганий настрій, тиск, головні болі, ломка кісток? Все це і не тільки прояви метеозалежності. Будь-які зміни погоди здатні вплинути на самопочуття людей, які страждають від цієї недуги. Правда, вважається, що це дуже суб’єктивне поняття і в медицині нерідко навіть не розглядалося всерйоз.

Відомо, що на людей з уже наявними захворюваннями метезалежність позначається найгіршим чином. Давайте розглянемо докладніше про зв’язок між самопочуттям і погодою.

Як погода впливає на людей з хворими суглобами

Особливо погода впливає на тих, у кого є хвороби суглобів – артрит і артроз. Вчені пояснили, чому так відбувається. Справа в тому, що знижений атмосферний тиск призводить до того, що внутрішньоскладова рідина практично тисне на суглоб. Тобто розтягує його і доставляє незручності і болючість. Чи небезпечно це? Точно не призведе до летального результату, але буде завдавати біль, а значить, впливати на якість життя.

Читайте також:  Чому ліки по-різному впливають на людей: результати дослідження

А ось для тих, у кого є аневризми аорти, це загрожує і небезпечно. Розширений посудину може лопнути. Тому важливо стежити за тиском навіть без змін погодних умов.

Для кого погода – небезпечний ворог?

Як ми вже сказали, для людей з хворими суглобами. А також для тих, у кого порушена робота серця. Адже через холоди можливий підвищений ризик інфарктів. Знижена температура впливає на звуження судин, спазмування. Найбільшу небезпеку морози представляють для пацієнтів з атеросклерозом.

Не варто довго морозитися і тим, у кого є бронхіальна астма. Холод здатний викликати набряк слизової бронхів. Звідси можливе задуха. Особливо небезпечно при нежиті та інших проблемах з диханням.

Читайте також:  Стало відомо вплив пандемії на народжуваність

На самопочуття здатна вплинути і спекотна погода. Коли на вулиці вище + 30 градусів, небезпека настає для тих, у кого атеросклероз головного мозку. У таких людей симптомами метеозалежності є млявість, втома, але також підвищена ймовірність інсульту.

Людям з ожирінням теж непросто в жарку погоду. Вони багато потіють і втрачають воду, а значить збільшений ризик зневоднення. Пити більше води в такому випадку буде правильним рішенням.

Паморочиться голова і виникає слабкість у людей з підвищеним тиском. Тому стежити за даним показником слід при будь-якій погоді.

Що ж робити? Чи можна “скасувати” метеозалежність? Навряд. Але необхідно дотримуватися рекомендацій свого лікаря, перебувати в теплі під час холодної погоди, а також дотримуватися здорового способу життя. Відмова від шкідливих звичок, помірна активність, збалансоване харчування – все це здатне найкращим чином позначитися на вашому самопочутті.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News