Продукти, збагачені йодованою сіллю, можуть бути корисними не для всіх, заявила лікар-дієтолог Олена Соломатіна. Наприклад, вони здатні шкодити при захворюваннях щитовидної залози.

На думку лікаря-дієтолога Олени Соломатіної, використання йодованої солі дійсно необхідно. За її словами, приблизно 70 відсотків киян страждають від дефіциту йоду, небезпечного для стану нервової і гормональної систем, психіки. Фахівець зазначила, що в минулому в Росії також робилися намагання збагатити йодом всю харчову сіль, але використання нестійкої форми йоду прирекло ініціативу на провал.

Соломатіна розповіла, що в наш час використовується інша форма йоду, для якої не страшне зовнішнє середовище – вона не видихається і не боїться термічної обробки. І все ж продукти, збагачені йодованою сіллю, деяким людям можуть шкодити, зауважила лікар.

«Від вживання продуктів, збагачених йодом, слід відмовитися людям, що страждають захворюваннями щитовидної залози. При попаданні в організм йоду у таких людей може розвинутися йод-індукований тиреотоксикоз: залоза починає посилено виробляти гормони і перенасичує ними організм», – сказала фахівець.

Крім того, небезпечна передозування солоними продуктами, нехай навіть мова йде про йодованої солі. Людям, схильним до серцево-судинних захворювань, а також літнім бажано слід обмежувати її кількість в принципі – її надлишок шкідливий тим, що веде до затримки рідини в організмі, підвищення тиску, набряки, порушення обміну речовин.

«Здоровим людям йодована сіль принесе користь, але вживати продукти з її вмістом потрібно помірно», – підкреслила лікар-дієтолог.