Ревматоїдний артрит – хронічне запальне захворювання суглобів, що значно знижує якість життя. Згідно з дослідженнями, один звичайний овоч може зменшити ризик його розвитку.

Діагноз виставляють за наявності чотирьох і більше критеріїв:

  • ранкова скутість;
  • ураження дрібних суглобів;
  • симетричне ураження суглобів, їхня припухлість;
  • наявність ревматоїдних вузликів;
  • наявність ревматоїдного фактора у крові;
  • характерні рентгенологічні зміни у суглобах та кістках.

Основний прояв хвороби – біль та припухання у різних суглобах, насамперед суглобах пальців кистей.

За даними медиків, якщо змінити свій раціон харчування, включивши до нього більше овочів, можна знизити запальний процес. Овочі повні антиоксидантів, поживних речовин та вітамінів. На відміну від «важкої» м’ясної, гострої та жирної їжі вони не загострюють запалення, а навпаки, сприяють його зменшенню.

Якщо у вас зайва вага, обов’язково постарайтеся привести її до норми. Це зменшить навантаження на суглоби. Низькокалорійні ситні вощі допоможуть і в цьому випадку.

Морква

Бюджетний коренеплід, який можна купити у будь-якому магазині, допоможе знизити ризик розвитку ревматоїдного артриту. Морква набуває свого яскраво-жовтогарячого кольору завдяки каротиноїдам, зокрема, бета-криптоксантину, який, як показують дослідження, може знизити ризик розвитку ревматоїдного артриту та інших запальних захворювань.

Перець

Він є чудовим джерелом вітаміну С, потужного антиоксиданту, що пригнічує запалення. Крім того, вітамін С може запобігати пошкодженню хряща.

Оливки

Часто виникає питання: маслини – це ягода, фрукт чи овоч? Взагалі, строго кажучи, їх виділяють в окрему категорію – сімейство оливкових. Оливки містять з’єднання під назвою олеокантал, яке має природну протизапальну дію.

Зелені листові овочі

Брокколі, шпинат, брюссельська капуста, капуста, швейцарський мангольд — все це чудові, багаті на поживні речовини продукти, які можна включити до свого раціону. Вони багаті антиоксидантами та кальцієм, а також вітамінами А, С та К.

Найкраще є овочі al dente або сирими. Готуйте на пару. Овочі, обсмажені у фритюрі, додадуть багато зайвого жиру та калорій.

Причини розвитку ревматоїдного артриту:

  • спадкова схильність;
  • інфекційні захворювання (вірус герпесу, краснухи, гепатит В, Епштейна-Барра та ін).