До 40 років жіночий організм встигає перенести ряд хвороб і часто не одну вагітність. Ці фактори, а також шкідливі звички і неправильне харчування ведуть до нестачі вітамінів та інших корисних речовин.

Залізо. Його нестача зустрічається у 40-річних жінок найчастіше. Основні причини такого дефіциту – це перенесені важкі захворювання, втрата крові, нездорові харчові звички або дуже убоге харчування. Медики наголошують: в раціоні повинні бути присутніми печінка, яловичина, яйця, шпинат, броколі. А ось каву жінкам потрібно пити менше, та й чай пити помірно. В цих напоях містяться дубильні речовини, які перешкоджають засвоєнню заліза.

Вітамін D. Для вирішення проблеми нестача вітаміну D медики рекомендують приймати по можливості сонячні ванни (10-15 хвилин в день), а також їсти певні продукти – рибу, яйця, печінка, сметану, вершкове масло.

Кальцій. Цей мікроелемент – один з найважливіших жінок 40 років. Його нестача веде до погіршення стану кісток, зубів, серця, а також підвищує ризик переломів в період менопаузи. Вчені радять вживати в їжу не менше 3 молочних продуктів в день – тільки так можна забезпечити організм потрібною кількістю кальцію.

Магній. Брак магнію веде до розвитку підвищеної тривожності, болів і судом в м’язах. Для жінок після 40 років все це часто дуже добре знайомі симптоми. Щоб заповнити запаси магнію, потрібно їсти горіхи, насіння, зелені листові овочі, сухофрукти.

Вітамін С. Гарне жіноче здоров’я при його нестачі неможливо – цей вітамін підвищує опірність організму вірусам та інфекціям. Крім того, вітамін С, будучи антиоксидантом, допомагає організму боротися з впливом вільних радикалів, а значить, захищає його від розвитку раку і продовжує жінкам молодість. Шукати вітамін потрібно в свіжих фруктах, квашеній капусті, болгарському перці.

Джерело: МедікФорум