До 40 років жіночий організм встигає перенести ряд хвороб і часто не одну вагітність. Ці фактори, а також шкідливі звички і неправильне харчування ведуть до нестачі вітамінів та інших корисних речовин.

Залізо. Його нестача зустрічається у 40-річних жінок найчастіше. Основні причини такого дефіциту – це перенесені важкі захворювання, втрата крові, нездорові харчові звички або дуже убоге харчування. Медики наголошують: в раціоні повинні бути присутніми печінка, яловичина, яйця, шпинат, броколі. А ось каву жінкам потрібно пити менше, та й чай пити помірно. В цих напоях містяться дубильні речовини, які перешкоджають засвоєнню заліза.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну B12: сім симптомів, від яких важко позбутися

Вітамін D. Для вирішення проблеми нестача вітаміну D медики рекомендують приймати по можливості сонячні ванни (10-15 хвилин в день), а також їсти певні продукти – рибу, яйця, печінка, сметану, вершкове масло.

Кальцій. Цей мікроелемент – один з найважливіших жінок 40 років. Його нестача веде до погіршення стану кісток, зубів, серця, а також підвищує ризик переломів в період менопаузи. Вчені радять вживати в їжу не менше 3 молочних продуктів в день – тільки так можна забезпечити організм потрібною кількістю кальцію.

Магній. Брак магнію веде до розвитку підвищеної тривожності, болів і судом в м’язах. Для жінок після 40 років все це часто дуже добре знайомі симптоми. Щоб заповнити запаси магнію, потрібно їсти горіхи, насіння, зелені листові овочі, сухофрукти.

Читайте також:  Користь грибів для здоров'я: від зайвої ваги, діабету і раку

Вітамін С. Гарне жіноче здоров’я при його нестачі неможливо – цей вітамін підвищує опірність організму вірусам та інфекціям. Крім того, вітамін С, будучи антиоксидантом, допомагає організму боротися з впливом вільних радикалів, а значить, захищає його від розвитку раку і продовжує жінкам молодість. Шукати вітамін потрібно в свіжих фруктах, квашеній капусті, болгарському перці.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News