Вчені Н. Пірасту і А Робіно (Італія) на Щорічній конференції Європейського товариства генетиків представили роботу про вплив генетичних особливостей на смакові пристрасті людини. Фахівці вважають, що підсумки проведеного дослідження допоможуть в персоналізації раціону харчування для складання меню людям, схильних до ожиріння, артеріальної гіпертензії, депресії та іншим хронічним захворюванням.

У даний роботі дослідники змогли розширити існуючі знання про вплив генома на харчові пристрасті, а також на здатність до ідентифікації різних смаків. Вчені провели повногеномний аналіз за участю 2300 жителів Італії та 1755 жителів держав Центральної Азії та Європи. Як виявилося, сімнадцять незалежних генів впливають на смакове сприйняття таких продуктів, як бекон, артишок, кава, шоколад, цикорій, йогурт, сир, хліб з маслом, морозиво, апельсиновий сік, біле вино, гриби. При цьому автори роботи відзначили, що жоден з даних генів не пов’язаний з нюховими або смаковими рецепторами.

Читайте також:  Фізичні навантаження у стані похмілля небезпечні для серця

Дослідники сподіваються, що результати роботи допоможуть медикам оптимізувати схеми терапії таких хронічних захворювань, як ожиріння, в яких значну увагу приділено фізіологічним особливостям пацієнта, а не його смаковим уподобанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГЕНИ ВПЛИВАЮТЬ НА ВАГУ СИЛЬНІШЕ, НІЖ ВВАЖАЛОСЯ

ФІЗКУЛЬТУРА УПРАВЛЯЄ ГЕНАМИ