Лікар-дієтолог Ганна Білоусова повідомила, які захворювання можуть ховатися за зайвою тягою до солодкого.

Вона зазначила, що часто на солодке люди налягають під час стресу, що в звичайному житті називається «заїданням проблем» і веде до зайвої ваги і супутніх захворювань. Також різка потреба в солодкому у людини може сигналізувати про брак в організмі якихось речовин.

“Коли тягне до солодких булок – це може говорити про нестачу хрому в організмі. Хром нам потрібен в мінімальних кількостях, і його дефіцит виражається саме в такому бажанні. Але головне: як ви не закриєте недолік заліза, з’ївши шоколадку, так і не усунете дефіцит хрому, з’ївши булку. Це називається харчовою інверсією, тому потрібно намагатися адекватно оцінити свій стан”, — сказала Білоусова, передає портал «Невські новини».

Лікарка додала, що більш небезпечним варіантом може стати наявність цукрового діабету другого типу, яке теж викликає харчову інверсію. Вона проявляється в бажанні пити солодку газовану воду. Крім того, ще один сигнал цукрового діабету — дратівливість. Так виражається недолік цукру в крові.

Дієтологиня порадила замінювати промислові солодощі на натуральні або хоча б на менш шкідливі варіанти: сезонні фрукти, желе, мармелад або шоколад з високим вмістом какао. Такі продукти вгамують тягу до солодкого і допоможуть зберегти фігуру.