Співробітники Гарвардської медичної школи підготували спеціальну доповідь під назвою «Контролюй свій артеріальний тиск». У ній наведено поради для нормалізації артеріального тиску і захисту від гіпертонії, а також для зниження рівня стресу.

Фахівці переконані, що певна стратегія поведінки допомагає довше зберегти судини здоровими і відстрочити початок регулярного прийому гіпотензивних препаратів. За їх словами, захищеність людини від впливу стресів робить її захищеною від важких наслідків гіпертонії.

«Управління стресом – один з основних способів профілактики артеріальної гіпертонії, який часто залишається поза фокусом нашої уваги», – заявили гарвардські вчені на сторінках видання Harvard Health Pablishing.

Захист від стресу, згідно з їх висновками, забезпечують сім кроків.

1. Якісний сон. Дефіцит сну або його погана якість впливає на розумову активність і фізичні кондиції.

2. Релаксація. Необхідно освоювати техніки медитації, аутотренінгу, дихальних вправ і інші методики, які допомагають впоратися зі стресом.

3. Соціальні зв’язки. Дуже важливо підтримувати контакти з іншими людьми, знаходити однодумців, тих, хто поділяє аналогічне хобі та інші інтереси.

4. Планування. Розподіл свого часу і звичка заздалегідь планувати заходи дозволяє більше встигати, знижуючи тим самим рівень стресу.

5. Спілкування. Якщо спілкування приносить негативні емоції, залучатися до нього не варто. Самій людині треба не замовчувати проблеми, не ховати їх вглиб, а говорити про них, приучаясь до обговорення, а не висловлювання претензій.

6. Маленькі радості. Потрібно вміти отримувати задоволення від різних дрібниць повсякденного життя. У власне життя корисно вводити більше таких приємних моментів, як приготування смачної їжі, прогулянки на свіжому повітрі, прослуховування улюбленої музики.

7. Допомога. Не треба соромитися просити про допомогу, якщо відчуваєте, що в ситуації стресу ви не справляєтеся власними силами.

Джерело: МедікФорум