Всі люди старше 50 років знаходяться в групі ризику по раку кишечника. Пухлини часто бувають потайними до тих пір, поки вже не стане пізно.

В останні кілька десятиліть рак кишечника став зустрічатися значно частіше, ніж раніше. Частково це пов’язано з поліпшенням діагностики, але лікарі вважають, що основний фактор – неправильне харчування і популярність сидячого способу життя. Більш того, сильно знизився середній вік хворих. Раніше велика частина діагнозів припадала на людей старше 60 років, а рак кишечника до 30 років вважався нонсенсом. Тепер все частіше до лікарів потрапляють хворі, яким трохи за 20.

Читайте також:  Що допомагає швидше зменшити жир на животі: корисні продукти та 6 порад

Рак кишечника часто діагностують вже на пізніх стадіях. Одна з причин цього в тому, що люди прагнуть уникнути обстежень, які їх лякають, наприклад, колоноскопії. Але правда в тому, що тільки своєчасна діагностика дає хорошу надію на перемогу. В іншому випадку шанси невеликі. Друга причина в тому, що симптоматика довгий час розмита. Багато хто звик до проблем зі стільцем, болів в животі – адже такі ж симптоми виникають через неправильне харчування і маси інших причин.

На ранніх стадіях рак кишечника може проявлятися змінами стільця. Це можуть бути як часті запори, так і навпаки – людина може почати ходити в туалет два, три, чотири і більше разів на день. При цьому стілець часто може бути рідким, а також деякі пацієнти говорять, про відчуття, що не виходить спорожнити кишечник.

Читайте також:  На які порушення може вказувати позіхання: пояснюють неврологи

Один з характерних симптомів раку кишечника – кров у фекаліях. Зараз є аналізи, які здатні показати навіть слідову кількість крові. Пацієнти найчастіше помічають кров на туалетному папері. Також насторожити має велика кількість слизу. Якщо помітили у себе такі симптоми, не варто зволікати зі зверненням до лікаря. Особливо якщо ви старше 50 років – це основний вік ризику.

До інших симптомів відносять анемію, блідість шкірних покривів, постійну втому, болі в животі і здуття. Деякі хворі помічають, що у них змінилася чутливість до певних продуктів, наприклад, може перестати подобатися смак м’яса, після вживання молочних або жирних продуктів буває рідкий стілець. Але такі особливості досить складно відстежувати.

Читайте також:  Названі «овоч номер один» та «фрукт номер один» при обмеженому бюджеті