Німецький лікар-кардіолог Торстен Ділл в бесіді з виданням Focus розповів про прості правила, які допомагають захиститися від хвороб серця. Найкращим заходом на цьому шляху він вважає відмову від куріння в поєднанні з контролем рівнів артеріального тиску і холестерину.

Кардіолог Торстен Ділл, що займає пост головного лікаря медичного центру при лікарні Сана в Дюссельдорфі підкреслює: для оздоровлення серця важлива наявність двох складових-правильного харчування і фізичної активності.

Одним з ефективних способів уникнути серцевих захворювань лікар назвав тренування на витривалість.

«Я ходжу в спортзал по годині тричі на тиждень, незалежно від погоди. Регулярність навантажень важлива для серця», – зауважив фахівець.

Читайте також:  Три проблеми зі здоров'ям, які з'являться через вживання солінь

Ділл радить відмовитися від використання ліфта і підніматися по сходах пішки – даний вид фізичних навантажень особливо сприятливо позначається на стані серцево-судинної системи. Кілька щоденних хвилин ходьби по сходах можуть покращувати функції серця практично так само, як це роблять інтервальні тренування.

Якщо на додаток до фізичних навантажень дотримуватися досить простих, але здорових правил харчування це дозволяє підтримувати стабільний вага – ще одна важлива умова для профілактики серцевих захворювань, пояснив експерти. Ділл розповів, що сам воліє раціон на основі риби і овочів, який на його думку допомагає не набирати зайву вагу.

Читайте також:  Скільки білка потрібно їсти в день людям похилого віку

Також кардіолог вважає, що для захисту серця важливо захищатися від стресу. Він уточнив, що стрес є одним з «прихованих», але дуже небезпечних ворогів для серця, оскільки змушує людей вживати більше солодкого, алкоголю і тютюну, а також знижує якість сну, і всі ці фактори негативно впливають на роботу міокарда.