Крім ліків, здатних знижувати кров’яний тиск, гіпертонікам слід користуватися і природними методами по його зниженню. Про це повідомляється на порталі Focus.de.

Німецькі фахівці розповіли про чотири способи, які дійсно можуть допомогти в зниженні тиску.

Перший: приправляти травами замість солі. Насичений сіллю раціон-головний ворог гіпертоніка. Першим правилом харчування при високому кров’яному тиску є уникнення будь-якої можливості з’їсти додаткову сіль. При приготуванні їжі, вважають експерти, гіпертонікам краще зовсім відмовитися від солі, приправляючи їжу травами і цибулею.

Другий: стежити за своєю вагою. Надмірна вага є важливим фактором ризику високого артеріального тиску. Дослідження показують, що при його наявності кожен скинутий кілограм може знизити кров’яний тиск на 1,5 мм рт. Фахівці нагадали показники індексу маси здорового тіла – між 18,5 і 24,9.

Третій: виконувати вправи. Для зниження кров’яного тиску потрібно виділяти на фізичні вправи мінімум 150 хвилин. Рекомендуються біг підтюпцем, їзда на велосипеді, плавання.

Четвертий: уникати стресу. Постійний стрес може підвищити кров’яний тиск. Намагайтеся уникати повсякденних стресів і «відключатися» від справ вечорами. Для цього підходять спеціальні вправи на розслаблення або йогу.