Кількість людей, які померли від хвороб серця в умовах пандемії, збільшилася майже на третину. При цьому лікарі запевняють, що цифра буде тільки зростати.

Джон Осборн, доктор медичних наук і директор кардіологічної клініки в США назвав основні правила, що знижують ризик серцевого нападу. На його думку, головні причини захворювань серця-високий тиск і підвищений рівень холестерину. Під ударом, в першу чергу, люди з надмірною вагою і ті, хто вже раніше переніс серцевий напад.

Щоб знизити ризики, для початку лікар радить відмовитися від вживання тютюнових виробів. У тих, хто в день викурює пачку сигарет, ймовірність заробити серцевий напад вище, ніж у некурящих. Відмова від шкідливої звички знижує ризик інфаркту на 36%, повідомляє MSN.

В якості профілактики серцево-судинних захворювань підійдуть і заняття спортом. При цьому лікарі рекомендують віддати перевагу аеробіці. Вона покращує кровообіг і знижує тиск.

Для підтримки здоров’я серця корисні горіхи, а також фрукти і овочі у великій кількості. Особливо ті, які містять магній і калій. Споживання солі, медики рекомендують обмежити. А ось від шкідливих жирів потрібно відмовитися зовсім. Вони ведуть до підвищення рівня холестерину і надмірної ваги.

Повноцінний і регулярний сон допоможе серцю працювати, як годинник, вважає доктор Осборн. Однак спати необхідно не менше семи годин.