Наукові фахівці з США займалися вивченням впливу грибів на імунну систему людини, і отримані ними дані свідчать про те, що гриби дійсно впливають на зміни, що відбуваються з імунітетом. Вчені розповіли, що саме зазнає імунна система людини, яка вживає в їжу гриби.

Зокрема, згідно з їх даними, практично всі їстівні види грибів містять у своєму складі дуже велику кількість вітаміну D, важливого для якісного засвоєння з їжі таких супер цінних для організму нутрієнтів, як кальцій і фосфор. За словами вчених, вживання в їжу грибів може практично повністю замінити собою прийом вітаміну D.

Дослідники заявляють: гриби мають здатність задіяти ультрафіолетове випромінювання у виробництві вітамінів, як це, наприклад, робить наша шкіра. Страви з грибів сприяють кращому засвоєнню кальцію, оздоровлюючи тим самим зуби й кістки, а також посилюють захисний потенціал імунної системи людини, констатували автори роботи.

Вченими проводився експеримент, учасники якого регулярно вживали в залежності від групи вітамін D, або грибний порошок, який попередньо піддавався впливу сонячного ультрафіолету. Наприкінці дослідження рівень вітаміну D в крові учасників кожній групі був практично однаковим. Іншими словами, гриби цілком здатні замінити прийом дорогих вітамінних добавок.

Джерело: МедікФорум