Інсульт трапляється, коли артерії, що постачають мозок багатою поживними речовинами кров’ю, блокуються, в результаті чого кровотік припиняється. Перші ознаки цієї події-оніміння одного боку тіла, невиразна мова або раптове замішання. Дослідники твердо переконані, що профілактичні заходи проти цього захворювання можуть знизити ризик інсульту для мільйонів людей.

Але, згідно з дослідженням, один напій, який широко вживається у Великобританії, значно збільшує ризик інсульту для мільйонів людей, передає Express.

Дослідники попереджають, що вживання алкоголю подвоює ризик інсульту протягом години після його вживання. Висновки засновані на дослідженні, проведеному Гарвардською школою громадського здоров’я та медичним центром Бет Ісраель Дьяконісса в Бостоні.

Читайте також:  Доведено: безсоння може бути смертельним

Дослідники вивчили вибірку з 400 чоловіків і жінок, які перенесли ішемічний інсульт, і споживання алкоголю за годину до появи їх симптомів.

Результати показали, що ризик інсульту через годину після вживання алкоголю вдвічі вище, ніж при відсутності алкоголю.

Ризик, який знизився приблизно до 30 відсотків протягом 24 годин, був однаковим для різних видів алкогольних напоїв.

“Навіть коли ми виключили людей, які зазнали впливу іншого фактора ризику в цю годину, ніяких змін не відбулося”.

Доктор Ларрі Голдштейн, професор медицини та директор Центру інсульту Дьюка в медичному центрі Університету Дьюка в Даремі, додав:

Читайте також:  Декілька ознак підказують, що виникло психічне виснаження

“В цілому, довгостроковий ризик інсульту може бути нижчим у осіб, які вживають алкоголь у невеликих або помірних кількостях. У цьому випадку довгострокове скорочення може переважити безпосередній ризик”.