Лікар-невролог Олександра Альохіна розповіла про одну з ознак деменції, яка пов’язана з прийомом їжі.

Алехіна підкреслила, що у людей похилого віку нерідко змінюються переваги в їжі, погіршується апетит, але при розвитку старечого недоумства, можуть з’являтися додаткові перешкоди при прийомі їжі та пиття.

Через те, що деменція впливає когнітивні функції і поступово позбавляє людей здатності мислити, нерідко буває, що з хворого розвивається дисфагія — труднощі при ковтанні. З цієї причини недоумство набуває ще більш загрозливого характеру.

Якщо цей стан не лікувати і ніяк не допомагати літній людині, можна довести до недоїдання, зневоднення, небезпечних для життя інфекцій грудної клітки та підвищеного ризику задухи.

Читайте також:  Неправильне вживання робить сир небезпечним для здоров'я

«Дисфагія (утруднення при ковтанні) може виникати при деменції та заважати людині ефективно та безпечно ковтати їжу та рідини. І якщо не лікувати, дисфагія може призвести до недоїдання, зневоднення, небезпечних для життя інфекцій грудної клітки та підвищеного ризику ядухи», — зазначила лікар.

Вона також пояснила, що деменція поширюється на область мозку, яка контролює основні функції, наприклад, ковтання. Виявляється це на пізніх стадіях захворювання. У міру погіршення доходить до того, що людина може тримати їжу або питво в роті протягом тривалого часу, не намагаючись проковтнути.