Жіночий організм потребує певних компонентах, щоб забезпечувати придатний функціонал всіх органів і систем. Вітаміни, мікроелементи, мінерали та поживні речовини повинні бути присутніми в раціоні кожної жінки. Які саме – читайте в матеріалі.

Вітамін С

Один з найголовніших компонентів для імунітету і краси жінки. Імунна система при споживанні даного вітаміну буде забезпечена необхідною силою, щоб протистояти бактеріям і шкідливим факторам. Адже без вітаміну С організму складно протистояти мікробам, боротися зі стресом, вільними радикалами. Головними джерелами вітаміну є продукти, які зазвичай завжди в раціоні людини: помідори, картопля, перець, ківі, цитрусові, полуниця.

Вітамін Е

Дуже важливий для підтримки краси і молодості жінок. Завдяки йому відбувається уповільнення процесів старіння. Як підсумок – шкіра і всі системи довше залишаються молодими і здоровими. У тому числі підтримується робота шлунка. Корисно їсти арахісове масло, пшеничні зародки, фундук та інші горіхи, риб’ячий жир, насіння. Адже у всіх цих продуктах є даний компонент.

Читайте також:  Названо 5 продуктів, які уповільнюють метаболізм

Вітамін D

Жінка в будь-якому віці повинна споживати даний елемент. Особливо він необхідний для літніх, так як підтримує міцність і функціонал кісток. При нестачі вітаміну потрібно частіше бувати на сонці, споживати молоко, рибу, яйця.

Вітамін А

Бета-каротини, що переробляються в вітамін А, дозволяють ставати кісткам і м’яким тканинам набагато міцніше. Відповідно, і здоров’я жінки буде міцним. Багаті цією речовиною абрикоси, гарбуз, морква, кавун та інші подібні продукти яскравого оранжевого і червоного кольору.

Вітамін В6

Нерідко після відвідування гінеколога жінкам виписують пропити курс фолієвої кислоти, або вітаміну В6. Він вкрай необхідний жіночому організму, а зокрема, нервовій, імунній системі. А також дозволяє поліпшити вироблення червоних кров’яних тілець. Корисно споживати більше полуниці, кавунів, бобів, шпинату, капусти, хлібних злаків, яєць – в них скрізь є даний компонент.

Читайте також:  Лікар розповів про наслідки звички хрустіти шиєю

Вітаміни групи В

Та й в цілому не варто забувати про всі вітаміни групи в, особливо В6 і В12. Про перший ми вже проговорили. А ось другий важливий для обміну речовин, синтезу білка. Тому якщо жінка багато тренується, їй показаний елемент. Знайти його сповна можна в йогурті, сирі, рибі, нежирному м’ясі, яйцях.

Залізо

І нарешті, найбільш важливий компонент – залізо. На це є багато причин, чому його потрібно включити в раціон кожній жінці. Для дам це відмінне джерело енергії, що буде сприяти усуненню дратівливості, розгубленості, втоми. Тому поїдайте більше нежирне м’ясо, лосось, боби, листові овочі.

Читайте також:  Найкращі способи знищення тарганів у будинку, рекомендовані експертами