Вчені констатують, що вживання картоплі в рамках здорової дієти може бути таким корисним, як вживання бобових.

Journal of Medicine Food поінформував про дослідження вчених, які представляють Центр біомедичних досліджень Пеннінгтона. Ці фахівці провели експеримент, після якого ними зробили б несподівані висновки про користь для здоров’я картоплі. Крохмалистий овоч, що містить багато вуглеводів, нерідко рекомендується дієтологами тільки в дуже обмеженій кількості через ризики набору ваги і проблеми з підвищенням цукру в крові.

Автори нової роботи зробили висновок, що такі ризики виключаються, якщо картопля включається в цілому здоровий або дієтичний раціон.

«Картопля багата на важливі поживні мікроелементи і не збільшує ризик ожиріння і діабету», – заявили дослідники.

В експерименті взяли участь кілька десятків людей віком від 18 до 60 років. У всіх була зайва вага або ожиріння, а також була резистентність до інсуліну. Досліджуваних поділили на групи, і в кожній учасники дотримувалися за завданням вчених харчування з великою кількістю овочів та фруктів. Але в першій групі 40 відсотків м’яса у звичному для людей раціоні замінювали бобові – квасолю та горох. У другій м’ясо замінювалося відвареною (у шкірці) та охолодженою картоплею, пише Eurekalert.

“Результати показали, що картопляна дієта та дієта з переважанням квасолі та гороху однаково корисні для організму і фактично не мають суттєвої різниці для здоров’я”, – повідомив Journal of Medicine Food про підсумки випробувань.

Вчені зазначають, що картопля часто незаслужено демонізується. За їхніми словами, охолоджена відварена картопля стає джерелом резистентного крохмалю, що виконує функцію пребіотика: його поїдання сприятливо впливає на стан кишкової мікрофлори, імунітету, підтримує активний обмін речовин.

Фахівці наголошують, що виникненню проблем зі здоров’ям сприяє не вживання картоплі як такої, а той факт, що її любителі ігнорують багато здорових норм у своєму харчуванні.