Дослідники з’ясували, що навіть виконання звичайних домашніх справ підтримує здоров’я мозку у похилому віці. Отже, миття посуду чи прибирання вже є добрими методами профілактики деменції.

Китайські вчені закликають людей старшого віку зберігати фізичну активність хоча б просто за рахунок повсякденних домашніх справ, оскільки це вже зменшує ризик розвитку деменції. Ті дорослі люди, які досить часто гладили білизну, мили підлогу та посуд, згодом значно рідше виявлялися жертвами жорстокої вікової хвороби, яка позбавляє людину пам’яті, порівняно з тими, хто вважав за краще вдома відпочивати. На думку китайських експертів, мозок набуває переваг від будь-яких видів фізичної активності.

До речі, експерти вже включили такі різновиди навантажень, як стрижка газонів, до категорії корисних аеробних тренувань. Нове дослідження показало, що чим більше часу людина приділяє будь-яким різновидам тренувань, незалежно від їхньої інтенсивності, включаючи й інтелектуальні навантаження, тим нижчий ризик деменції. Втім, для підтвердження цього потрібні нові дослідження. Однак, отримані результати є надихаючими, оскільки вони показують, що найпростіші зміни в способі життя вже йдуть на користь.

Старе недоумство – це загальний термін для різних видів деменції, найпоширенішим з яких є хвороба Альцгеймера. Всі вони є невиліковними, немає ліків навіть для того, щоб уповільнити їхній розвиток. Тому набагато простіше не допустити появи старечого недоумства зовсім.