Популярний британський лікар і телеведучий Майкл Мослі зазначив, що більшість людей дарма нехтують порадою спати не менше семи-восьми годин на добу. В ефірі ВВС Newscast він розповів про чотири прості правила, які допоможуть швидко заснути.

Правило №1: спати лише у темряві

Доктор Мослі рекомендує спати тільки в темряві. Телеведучий рекомендує повісити щільні штори на вікна спальні. Крім того, при необхідності слід надягати маску для сну, тому що мелатонін, що викликає сонливість гормону, виробляється тільки в темряві, пояснив він.

Правило №2: дотримуватися розпорядку дня

Як зазначив Мослі, важливо завести чіткий розпорядок дня і дотримуватися його. За його словами, засипати і прокидатися необхідно одночасно. Крім того, режим привчає людину до організованості та розумного використання свого часу.

Правило №3: “правило 15 хвилин”

Усім, кому важко заснути, слід дотримуватися “правила 15 хвилин”, наголосив лікар. “Якщо ви не заснули через 15 хвилин після того, як лягли в ліжко, встаньте і займіться чимось нудним, поки не відчуєте сонливість, і тільки після цього повертайтеся в ліжко”, – пояснив Мослі.

Правило №4: не байдикувати в ліжку

На закінчення Мослі порадив ніколи не ледарити в ліжку. Як уточнив медик, це просте правило допоможе мозку навчитися асоціювати її лише зі сном, а не з відпочинком, переглядом телевізора чи читанням книг.