Вчені Німеччини виявили здатність депресії згубно відбиватися на стані мозку людей. Фахівці Інституту нейробіології і когнітивних наук товариства Макса Планка в Лейпцигу встановили: тривала депресія здатна змінювати структуру головного органу ЦНС.

Фахівці відібрали для своїх спостережень 84 людини, попередньо пройшли тестування, що визначало їх настрій і час перебування в стресі. Виходячи з даних параметрів, були визначені найбільш депресивні добровольці.

Після того, як цим учасникам була виконана магнітно-резонансна томографія головного мозку та проаналізовані дані, дослідники змогли побачити: у людей з вираженими ознаками депресії ліва сторона гіпоталамуса перевершувала своїм розміром середні показники здорової людини.

Гіпоталамус – це частина середнього (проміжного) мозку, відповідальна за передачу нервових імпульсів від кори головного мозку до численних рецепторів. Таким чином гіпоталамус забезпечує мозку здатність регулювати майже всі функції організму.

Дослідники звернули увагу, що у добровольців з збільшеною часткою гіпоталамуса механізми такого регулювання порушуються, що помітно отупляло людей. Зокрема, у них серйозно погіршилася здатність вирішувати звичайні побутові завдання, знизився рівень аналітичних здібностей.

«У багатьох з депресивних пацієнтів ліва частина гіпоталамуса була на 5% більше, ніж у здорових людей. Чим важчою була депресія, тим істотніше збільшувався розмір гіпоталамуса», – повідомили автори проекту, додавши, що в стресі і депресії мозок працює не просто активно, а на знос.