Запорукою здорової шкіри є не лише зовнішній догляд, а й внутрішній стан організму. Деякі продукти можуть сприяти запаленням, що веде до проблем зі шкірою та передчасного старіння. Особливо якщо вони постійно присутні у раціоні харчування. Лікарі перерахували продукти, що загрожують красі шкіри.

Солодощі (цукерки, десерти, солодка випічка та солодкі напої)

Часте вживання солодощів може різко підвищити рівень цукру на крові. І коли це відбувається, запускається цілий каскад процесів в організмі, які призводять до того, що сальні залози починають виробляти більше шкірного сала. Через це виникають прищі. Крім того, цукерки, солодкі напої та випічка сприяють передчасному старінню та появі зморшок, пише Livestrong із посиланням на лікарів.

Читайте також:  Чистіть зуби нерегулярно? Ви підвищуєте свій ризик недоумства

Молоко та молочні продукти

Вони стимулюють вироблення гормону ІФР-1, який є провокатором акне. При цьому сильніший негативний ефект можна отримати від знежиреного молока.

Червоне та оброблене м’ясо

Незважаючи на те, що червоне м’ясо є гарним джерелом білка та заліза, воно містить багато насичених жирів. Їх надлишок призводить до підвищення рівня холестерину та псує шкіру. Вважається також, що велика кількість насичених жирів збільшує вироблення ІФР-1 і, отже, сприяє запаленню. А воно провокує такі шкірні прояви, як прищі, псоріаз та екзема. Оброблене м’ясо включає ще багато солі. Надлишок солі призводить до зневоднення, що позбавляє шкіру вологи та сяйва, а також появі набряклості під очима.

Читайте також:  Вчені перерахували продукти «дієти довголіття»

Ароматизований йогурт

У той час як простий йогурт значною мірою не пов’язаний із прищами, ароматизовані варіанти можуть спричинити запалення шкіри. Це пов’язано з цукром, який робить смак йогурту яскравішим.

Білий хліб

Білий хліб вважається рафінованим вуглеводом. Це означає, що він швидко розщеплюється, перетравлюється і засвоюється, що призводить до різкого стрибка рівня цукру в крові, кажуть лікарі. Підвищення глюкози провокує появу прищів та сприяють глікуванню колагену, тобто змушує волокна колагену затвердіти та тріскатися. Колаген відповідає за пружність і еластичність шкіри.

Білий рис

Подібно до білого хліба, білий рис є рафінованим зерном і має високий глікемічний індекс. Сплеск цукру в крові запускає послідовність подій, які зрештою активують сальні залози, що викликають прищі.

Читайте також:  Названо небезпеку розігрітого рису