Експерти з Institute for Global Health Training дали універсальні поради щодо захисту від супервірусів. Одним із способів профілактики є правильне миття рук.

Ця процедура повинна займати не менше 30 секунд. Особливу увагу слід приділяти областям між пальцями, навколо зап’ясть. Якщо мова йде про громадський туалет, кращим заходом служить використання паперових рушників при виключенні крана. Спиртовий дезінфікуючий препарат для рук також ефективний.

“Закривайте рот і ніс під час кашлю або чхання серветкою. Під час вірусних спалахів перестаньте потискати руки і обіймати людей поза вашого власного сімейного кола. Вітайте дотиком ліктя. Не торкайтеся до обличчя руками, якщо не вимили руки. Намагайтеся підтримувати дистанцію від людей з ознаками захворювання”, – зазначають фахівці.

Що стосується догляду за предметами, то рекомендується при обробці спецзасобами не витирати поверхні насухо, склад повинен залишатися протягом декількох хвилин в місці нанесення. Важливо обробляти стільниковий телефон, Брелоки, дверні ручки два рази на день. Так як зневоднення підвищує ризик діагностування респіраторної, кишкової та сечової інфекції, фахівці радять пити велику кількість чистої води.

Рекомендацією щодо захисту від супервірусів служить і уникнення імунних супресорів, що стимулюють запалення, яке підживлює хронічні ускладнення вірусних інфекцій. У цьому списку цукор, кава, алкоголь. Вітамін D має вирішальне значення для активації захисних сил організму, що слід взяти до уваги. Експерти радять віддавати перевагу з боку раціону часнику, яблукам, бобовим, зелені, хрестоцвітним овочам, мінімізуючи м’ясо і рафіновані вуглеводи.

Також слід зберігати позитивний настрій, так як депресія пригнічує імунну систему, отримувати достатню кількість сну, адже всього одна безсонна ніч викликає запальну реакцію. Якщо у людини немає неврологічного або серцево-судинних захворювань, важкої анемії, то контрастний душ два рази на день є відмінним способом стимулювати імунні клітини.

Помірне фізичне навантаження збільшує вироблення антитіл, особливо це важливо для літніх людей при профілактичних заходах від супервірусів. Не варто забувати і про достатню кількість в раціоні мікроелементів, а вегетаріанцям слід уникати поживних пасток, так як їх дієта не підвищить імунітет, якщо в ній не вистачає вітамінів В12, D і Омега-3.