За словами відомого дієтолога Михайла Гінзбурга, гранична кількість меду, яку можна з’їсти за день – це три чайні ложки.

Дієтолог поділився рекомендаціями про те, як слід вживати мед. Гінзбург повідомив, що цей продукт відноситься до алергенів, причому алергія на мед може проявитися у людини в будь-якому віці незалежно від її відсутності в попередні роки життя. Крім того, мед відрізняється дуже високим вмістом природних цукрів, і люди, які вважають, що для здоров’я кориснішим є мед замість столового цукру, серйозно помиляються.

З урахуванням цих ризиків дієтолог назвав граничну кількість меду, яку можна з’їсти протягом дня.

«Молодим здоровим людям рекомендується вживати не більше двох-трьох чайних ложок меду на день, а людям із певними захворюваннями – не більше однієї», – сказав Гінзбург.

Медик додав, що за наявності ожиріння, діабету, атеросклерозу, гіпертонії мед повинен вживатися строго дозовано – максимум чайна ложка на день. Алергіки (навіть ті, хто не страждає на алергію на мед) можуть дозволити собі за день не більше половини чайної ложки.

Гінзбург зазначив, що мед є “суперпродуктом” для людей, які відновлюються після хвороби, є слабкими, виснаженими. Насичений вуглеводами, біоактивними речовинами цей продукт добре сприяє поверненню колишньої енергії.

Також експерт попередив про несподівану небезпеку меду для травної системи:

«Мед містить кислоти, продукти, які подразнюють шлунок, тому надмірне його вживання може призвести до розвитку виразкової хвороби, а також гастриту».