Задишка і тиск у грудях – добре відомі симптоми ішемічної хвороби серця. Але у вас можуть з’явитися ознаки хвороби на ногах і руках.

Ішемічна хвороба серця – це форма хвороби серця – одна з головних причин смерті. Це коли кровопостачання серця обмежене, коли кровоносні судини, які ведуть серцю – коронарні артерії – звужуються через накопичення жирових речовин. Декілька ознак на ваших ногах і руках можуть вказувати на цей стан, пише Express Health.

Однією з ознак, які можуть виникнути в ногах та руках, є оніміння. Оніміння в нозі часто викликається звуженням артерій, що несуть кров від серця до кінцівок, що відомо як хвороба периферичних артерій (ЗПА). Це може бути переконливою ознакою того, що у вас є або можуть бути проблеми з артерією, яка веде до серця.

Читайте також:  П'ять продуктів допомагають зміцнити імунітет, покращуючи здоров'я кишечника

Люди із ЗПА мають підвищений ризик розвитку ішемічної хвороби серця.

ЗПА також може призвести до серцевого нападу або інсульту, якщо артерії, що йдуть до кінцівок, повністю блокуються, оскільки це обмежує кровопостачання інших життєво важливих областей вашого тіла, таких як серце та мозок.

Інші ознаки у ваших ногах та руках включають слабкість чи холодність. Проблеми із серцем також можна визначити візуально по кінцівках. Холод також може супроводжуватись синюшним або фіолетовим відтінком на ногах – це відомо як синдром синіх пальців. Це може бути ознакою того, що ваша кров не отримує достатньої кількості кисню. Набряки ступнів і гомілок – ще одна ознака того, що ваше серце не працює належним чином.

Читайте також:  107-річна американка розповіла, як дожити до її віку