Прийом алкоголю і особливо зловживання їм сприяє зневодненню організму та підвищує ризик утворення тромбів, попереджають медики.

Процес утворення тромбів пов’язаний із тим, що з організму вимивається більше рідини – про це розповів в інтерв’ю професор Марк Уайтлі, венозний хірург-консультант та флеболог, який спеціалізується на варикозному розширенні вен. Лікар нагадав: згустки крові утворюються у відповідь на травму, вони зупиняють кровотечу із тіла. Але буває і так, що згустки крові утворюються без поважної причини в одній або кількох глибоких венах тіла, і вони можуть бути небезпечними для життя. Цей процес відомий як тромбоз глибоких вен (ТГВ).

За словами професора Уайтлі, алкоголь є одним із головних винуватців тромбозу. Спиртне не тільки викликає зневоднення, але діє як сечогінний засіб. Це означає, що, хоча рідина всмоктується тілом, вона все ж таки більше виділяється ним у вигляді сечі. Таким чином, створюються передумови утворення згустків.

Лікар назвав кількість алкоголю, що викликає утворення тромбів: це три порції алкоголю на день. В одній стандартній порції міститься 13-15 г етанолу, вона відповідає приблизно 350 мл пива або 150 мл вина.

Те саме стосується і кофеїну. Напої, що містять його (у великій кількості) і алкоголь можуть збільшити ризик виникнення легеневої емболії, при якій згусток крові застряє в артерії легені, блокуючи приплив крові.

Інші фактори ризику. Імовірність утворення тромбів значно підвищують такі обставини та порушення.

  • Було перенесено операцію і немає можливості нормально рухатися.
  • Є надмірна вага.
  • Якщо людина – курець.
  • Існує запальний стан: наприклад, хвороба Крона або ревматоїдний артрит.
  • Використовуються комбіновані гормональні контрацептиви.