Журнал Clinical Cancer Research опублікував доводи вчених з Національного інституту здоров’я в Великобританії про те, що передбачити розвиток раку нирки дозволяє простий аналіз крові. За словами фахівців, ефективно визначати потенційний розвиток раку таким чином можна задовго до клінічного діагнозу.

Дослідники з Великобританії працювали разом з клініцистами з Ізраїльського діагностичного центру. Ними була висунута гіпотеза про те, що збільшення концентрації маркера KIM-1, що спостерігається при ушкодженнях нирок, може бути сигналом майбутнього раку.

Проведене ними розслідування показало, що дане припущення вірно. Вивчивши дані пацієнтів, хворих на рак нирки, фахівці зробили висновок, що підвищений рівень KIM-1 дійсно здатний вказувати на можливість розвитку раку протягом п’яти років.

Читайте також:  Чому потрібно чхати

Вчені вимірювали вміст KIM-1 в аналізах пацієнтів, які стали учасниками Європейського дослідження раку та харчування (EPIC). Були відібрані 190 осіб, у яких було підозра на рак, а також 190 здорових осіб того ж віку і ваги. При зіставленні концентрації маркера KIM-1 з’ясувалося: в крові людей з групи з дуже високим ризиком раку нирки показники маркера був удвічі вищим.

«Критичний біомаркери захворювання нирок KIM-1 може допомогти передбачити розвиток раку цих органів задовго до діагнозу, – причому з великою точністю. У пацієнтів з прогресуючою хворобою нирок дуже висока смертність, але вилікувати рак на ранній стадії ми можемо. Даний метод дозволить врятувати тисячі життів», – резюмували у результаті автори проекту.

Читайте також:  9 факторів підвищують ризик раку молочної залози