ГоловнаНовини Здоров'яНайкорисніші вітаміни для краси волосся

Найкорисніші вітаміни для краси волосся

Кожна жінка хоче мати таке ж довге, густе і красиве волосся, як у рекламі шампуню. Але кожна жінка знає, що це нереально. Часто ми заздримо довгому хвилястому волоссю оточуючих, адже наше далеке від ідеалу.

Розчісування волосся

Власницям тонкого рідкго волосся доводиться досить важко і страшно зважитися на якісь перукарські експерименти.

Як змусити волосся рости?

В думках про те, як відростити і зберегти здорове волосся, ми йдемо в магазин, задаючись питанням, який же з цих косметичних продуктів змусить наше волосся рости.

Найкраще, що ви можете зробити для свого волосся, це харчування зсередини. Збалансована дієта, багата поживними речовинами, зокрема залізом і білком – ось ключ до здоров’я волосся.

За визначенням дерматологів здорове волосся – це волосся, що росте майже з кожної фолікули, воно блискуче слухняне об’ємне і довге. При цьому обов’язковою умовою є ідеальний стан шкіри голови.

Читайте ще:  12 фактів про пукання, про які ви не знали

Так як же досягти ідеалу? Легко, за допомогою збалансованого харчування.

Овочі

Найважливіші складові здорового волосся
Білок

Стрижень волосини головним чином складається з білка, тому для росту волосся необхідно, щоб у вашому раціоні було достатньо білків. А якщо враховувати, що 90% волосся знаходиться у фазі зростання, необхідно вживати білок у великій кількості, щоб не допустити переходу волосяних фолікул у фазу спокою.

На наших головах у середньому зростає близько 120000-150000 волосся, а щодня ми втрачаємо від 50 до 100 з нього. У нормі така втрата проходить безслідно, але, якщо занадто багато волосяних цибулин знаходиться в сплячому стані, ми починаємо помічати недобре.

Ось наскільки важливо отримувати достатню кількість білка з їжею, адже кожна з нас хоче зберегти здоров’я волосся і зупинити його випадання. Звичайно, білок міститься в м’ясі, але необхідно також вживати і овочі, у яких міститься протеїн, такі як шпинат, капуста кале, брокколі, а також гриби.

Читайте ще:  Вчені знайшли головну причину ранньої смерті

Гриби

Залізо

Ще один незамінний шматочок мозаїки здоров’я волосся – це залізо. Для поліпшення стану волосся добре працює залізо в комбінації з іншими мінералами (селеном, міддю, магнієм і ін) і вітаміном Е, адже всі вони сприяють синтезу необхідних організму білків.

Вчені припускають, що нестача заліза є причиною випадання волосся. Дефіцит заліза посилає сигнал вашому тілу перейти у «режим виживання», тобто кисень поставляється до життєво важливих органів, минаючи волосся.

Залізо надходить в організм в основному з м’яса, потрібно переконатися, що ви їсте його достатньо. Особливо корисними джерелами заліза є устриці, молюски і пісне м’ясо.

М'ясо

Якщо ви вегетаріанець, не впадайте у відчай: залізо у великій кількості можна отримати і з овочів, ним багаті броколі і зеленолисті овочі. У них також міститься вітамін С – ваш помічник для більш швидкого засвоєння корисних мікроелементів.

Читайте ще:  Солодощі провокують слабоумство і хворобу Альцгеймера
Вітамін D

Погіршення здоров’я волосся може бути пов’язано з нестачею вітаміну D. Дослідження показали, що у жінок, які стикаються з випаданням волосся, спостерігається дефіцит заліза і вітаміну D2, причому чим нижче рівень цих необхідних речовин, тим більш серйозні наслідки відзначаються.

Вся справа в тому, що вітамін D бере участь в синтезі генів, що регулюють ріст волосяних фолікул. Рекомендована доза вітаміну D для дорослих – 2000 МО на день. Якщо ж погода в регіоні, де ви живете, не дозволяє насолоджуватися сонцем цілий рік, цю кількість можна злегка збільшити.