Лікар рекомендував простий рух, який може бути дуже ефективним для зниження ризику тромбозу глибоких вен.

Тромби можуть виявитися як корисними, і шкідливими. Гелеподібні грудки можуть з’явитися з метою зупинити кровотечу. Однак шкідливі тромби, що утворюються у венах та артеріях, можуть збільшити ризик серцевих нападів та інсультів.

На щастя, просте коригування способу життя може знизити ризик цього небезпечного процесу. Ось як рух може знизити ризик тромбозу глибоких вен. Тромбоз глибоких вен, або скорочено ТГВ, означає утворення тромбів у венах, зазвичай, у ногах.

«Для людей, які в іншому здорові та здорові, найкращий і найпростіший спосіб знизити ризик ТГВ – це рух. Кращий рух – це ходьба, яка є скоординованим рухом від стопи до литок, стегон і потім до живота (саме так ми еволюціонували). Для тих, хто не вміє ходити, простий рух кісточки теж допоможе, хоч і не так ефективно, як ходьба», – каже лікар-кардіолог Колобаєв Олександр.

Причина, через яку рух може бути настільки ефективним засобом зниження ризику утворення тромбів, криється в кровотоку.

Експерт пояснив, що одна із трьох основних причин утворення тромбів – це зміна кровотоку.

Гелеподібні грудки мають тенденцію утворюватися, коли кров застоюється. Однак чим швидше рухається кров, тим менша ймовірність її згортання.

Чим швидше ви ходите і чим більше займаєтеся спортом, тим швидше кров тече по венах і менше ймовірність її утворення тромбів. Таким чином, фізичні вправи можуть мінімізувати ризик утворення тромбів.

Однак венозний хірург пояснив, що пацієнти з варикозним розширенням вен також потребують лікування.

«Варикозне розширення вен змінює стінку судини, а також змінює кровотік. Кров, що перекачується, все одно падатиме назад до ніг, якщо є варикозне розширення вен. Кров, що накопичується в варикозних венах, може згортатися, а якщо вона згортається, вона може досягти глибоких систем і призвести до попадання тромбів у легені. Отже, лікування варикозного розширення вен дозволяє ефективно працювати накачуванням, викликаним рухом».

Продукти, які допомагають при ризику тромбозу

Ці популярні фрукти можуть знизити ризик утворення шкідливих тромбів. Цитрусові (апельсини, лимони та грейпфрути), допомагають зміцнити кровоносні судини та запобігти утворенню тромбів.

«Вони багаті на вітамін С — антиоксидант, який допомагає зміцнити кровоносні судини і запобігти пошкодженню їх стінок. Насамперед це може знизити ризик утворення тромбів».

Крім того, цитрусові містять флавоноїди — рослинні сполуки, що мають протизапальні та протизгортаючі властивості. Ці флавоноїди можуть допомогти зменшити запалення в організмі, що також може знизити ризик утворення тромбів.