ЛОР-лікар Володимир Зайцев: стрептокок із гнійних відкладень може через кровотік уражувати суглоби та серце.

Пробки в мигдаликах, що виникають при запальному процесі в горлі, можуть бути небезпечними для життя через наслідки, що викликаються ними. Особливо небезпечно займатися самолікуванням цих гнійних утворень, їх видавлюванням, – попередив в інтерв’ю отоларинголог Зайцев.

«В результаті видавлювання відбувається розмозження тканин, що відбивається надалі на життєво важливих органах. Збудником гнійних запалень є стрептокок. Він спрямовується в кровотік і уражує серце, нирки та суглоби. Ці органи залежать від мигдаликів», – розповів медик.

Зайцев додав, що стрептококова інфекція, що провокує ангіну, прагне атакувати сполучну тканину. З гнійних пробок у мигдаликах вона здатна поширюватися на інші тканини – зокрема, на тканини серця, нирок, суглобів. Наслідком такого поширення можуть стати запальні захворювання у вигляді міокардиту, ендокардиту, ревматоїдного артриту, гломерулонефриту.

За словами отоларинголога, до лікування мигдальних пробок потрібно ставитися серйозно, займатися цим має виключно медпрацівник.