Чорний перець додають у багато страв при готуванні, і в нього дійсно дуже багато корисних властивостей. Вважається, що існує приблизно 700 різних видів рослини, яке і представляє насправді цей продукт.

З’явився вперше чорний перець Індії. Як приправу його використовувати стали ще у давнину.

У 100 г чорного перцю – приблизно 250 кілокалорій, а в 1 г – 3 кілокалорії. Також до складу цього продукту входить білок (100 г – приблизно 10 г білка), клітковина, кальцій, магній, залізо, фосфор, калій, цинк, натрій, вітаміни С, Е, К, В6, В12, ніацин, тіамін, рибофлавін. Важливо, що у чорному перці немає холестерину та кофеїну, пише Sabah.

Допомагає чорний перець при проблемах зі сном, травленням, при опіках, зубному болю, виразках у роті. Спеція захищає організм також від різних інфекцій та захворювань.

Крім того, чорний перець захищає шлунок і кишечник, прискорює схуднення, запобігає раку, відрізняється розслаблюючим ефектом, зменшує потяг до куріння.

Але якщо з’їсти занадто багато чорного перцю, можна зіткнутися з неприємними побічними ефектами. Наприклад, із печією. Погано позначається на дихальних шляхах та диханні в цілому та попадання такого перцю в ніс. Під час вагітності теж краще не вживати цієї спеції.