Шишка може бути однією з перших ознак раку щитовидної залози.

Рак щитовидної залози – це рак, який виявляється у щитовидній залозі. Хоча це досить рідкісне явище, як і будь-який інший вид раку, знання симптомів може призвести до раннього виявлення та успішного лікування.

Поволі шишка, що росте, на шиї може стати першим тривожним сигналом.

«Вузол спереду, у нижній частині шиї, який зазвичай твердий і поступово збільшується. Це не боляче», – каже лікар-нутриціолог Антоніна Гурєєва.

За словами лікаря, також можуть виникнути чотири інші симптоми. Вони можуть включати хрипкий голос або біль у горлі.

Людина з раком щитовидної залози може також відчувати труднощі з ковтанням чи диханням, біль у передній частині шиї чи відчуття, ніби щось давить на шию.

Читайте також:  Стрункі зовні люди фактично можуть страждати на ожиріння

Інші симптоми, які можуть наслідувати це, включають:

  • Червоне обличчя
  • М’який стілець чи діарея
  • Втрата ваги
  • Кашель.

“Ці симптоми дуже поширені і можуть бути викликані безліччю різних захворювань”, – сказала вона.

Такі симптоми можуть вказувати на хворобу Лайма, захворювання щитовидної залози, доброякісний багатовузловий зоб та хворобу Грейвса.

“Зверніться до лікаря, якщо у вас є шишка на шиї, яка або нова, або вже існуюча, яка стає більшою”, – порадила ендокринолог.

Що стосується осиплого голосу або кашлю, то якщо вони зберігаються протягом трьох тижнів і довше, настав час пройти обстеження у лікаря.

«Вам слід терміново звернутися до лікаря або зателефонувати до швидкої, якщо у вас проблеми з ковтанням чи диханням», — закликала Гурєєва.

Читайте також:  Лікар-педіатр назвала наслідки плоскостопості для здоров'я

Рак щитовидної залози

Лікарі ще не знають, що змушує клітини щитовидної залози ставати раковими, хоча відомо, що вплив радіації та певних генетичних факторів збільшує ризик раку щитовидної залози.

«Будь-який може захворіти на рак щитовидної залози, і хоча це захворювання не завжди можна запобігти, існують способи мінімізувати ризик його розвитку. Внесення здорових змін може знизити ваші шанси захворіти на нього та інші види раку», — запевняє ендокринолог.

Три поради, які допоможуть знизити ризик раку:

  • Схуднути, якщо у вас надмірна вага
  • Скоротіть споживання алкоголю
  • Киньте курити, якщо курите.

Якщо у вас справді розвинувся рак щитовидної залози, існують різні типи захворювання.

Читайте також:  Лікар назвав «невидимий» симптом смертельного раку, який можна прийняти за застуду

Тип раку щитовидної залози відноситься до типу клітин, у яких почався рак. Найпоширеніший тип – папілярний рак щитовидної залози. Діагноз також включатиме стадію раку та поширення пухлини на інші частини тіла.

Вся ця інформація проінформує вашого лікаря про подальші кроки у лікуванні.

Як лікується рак щитовидної залози?

Більшість випадків раку щитовидної залози можна вилікувати з допомогою лікування.

Зазвичай людям з раком щитовидної залози потрібне хірургічне втручання: видалення всієї щитовидної залози (тотальна тиреоїдектомія) або її частини (часткова або гемітиреоїдектомія). Іноді також необхідно видалити прилеглі лімфатичні вузли.

Інші методи лікування включають замісну терапію гормонами щитовидної залози та лікування радіоактивним йодом. Деяким людям також потрібна хіміотерапія, таргетна медикаментозна терапія або зовнішня променева терапія.