М’ясо, горіхи та ягоди мають бути у харчуванні для профілактики проблем із суглобами, розповів ортопед Максим Морозов.

Лікар Морозов зазначив в інтерв’ю, що вживані продукти істотно впливають на стан суглобів, зв’язок і хрящів, що забезпечують їхню рухову активність.

«Їжа має містити велику кількість мікроелементів, вітамінів, колагену, поживних речовин та імуностимулюючих речовин», – сказав про це медик.

Морозов повідомив, що для збереження здорових суглобів важливо вживати дари моря – рибу, морепродукти, морську капусту. За словами фахівця, у такій їжі містяться високі дози необхідних кісткам та хрящам мікроелементів, а також імуностимулюючих речовин.

Що стосується м’яса, вживати корисніше його пісні види.

“У раціоні повинні міститися м’ясні продукти – м’ясо птиці та яловичина, але жирне м’ясо бажано виключати”, – порадив травматолог-ортопед.

Крім того, підтримувати суглоби здоровими допомагає колаген, що є компонентом тканини хрящів та сухожиль. Нестача колагену веде до витончення та крихкості хрящів, сприяє розвитку артрозів, здатних деформувати суглоби.

Морозов назвав найкращі джерела колагену – це бульйони, цитрусові плоди, ягоди, квасоля, часник, авокадо, ті самі морепродукти.