Лікар-дієтолог, доктор медичних наук Михайло Гінзбург класифікував найкорисніші для організму продукти по групах – їх вийшло п’ять: риба, овочі, приправи, олії і кисломолочні вироби.

Риба. Гінзбург назвав її корисним джерелом омега – 3 поліненасичених жирних кислот, що перешкоджають розвитку запалення, поліпшують стан серцево – судинної системи і клітинних мембран. Крім того, вона забезпечує вітаміном D, завдяки якому стають міцнішими кістки, а мозок стає краще захищений від когнітивних розладів.

«У раціоні обов’язково має бути присутня морська риба: лосось, скумбрія, сардина, оселедець», – стверджує вчений.

Овочі. Спеціаліст назвав одними з найкорисніших хрестоцвіті – це всі види капусти. За словами Гінзбурга, дані продукти містять сульфорафан і індол-3-карбінол – речовини, які «не дають сформуватися раку». Також необхідно вживати яскраво забарвлені овочі, оскільки вони покращують кровотік і стан стінок судин.

Читайте також:  Названо продукти, які допомагають схуднути

Приправа. Лікар рекомендує включати в раціон куркуму, імбир, перець, часник, цибулю. Пряні рослинні продукти знижують тканинне запалення, захищають від розвитку інсулінорезистентності.

Олія. Групу складають оливкова і лляна олії, що забезпечують організм протизапальними поліненасиченими жирними кислотами. Гінзбург застеріг від великої кількості соняшникової олії в раціоні – це “робить людину хворою”.

Кисломолочні продукти. Дана група продуктів корисна для підтримки здорової кишкової мікрофлори. До того ж постачає організм кальцієм, що особливо важливо для профілактики остеопорозу після 40-50 років.

Також лікар-дієтолог вважає за потрібне вживати грубий хліб, ягоди, фрукти, гречку.

“У такій їжі мало цукру, вона сприятливо діє на наш обмін речовин, допомагаючи клітинам постійно оновлюватися і самоочищатися”, – постулює фахівець.

Читайте також:  Експерти попередили про небезпеку переходу на зимовий час для здоров'я людей