Якщо і є щось, що кожен з нас, безсумнівно, загадав для себе у Новому році, так це справжнє щастя. Відомо, що інженер з Дубая Мо Гаудат навіть придумав свого роду алгоритм для його досягнення. Ось, що він пише у своїй книзі «Solve for Happy»:

Щастя дорівнює або більше, ніж різниця між тим, як ви оцінюєте події в своєму житті, і вашими очікуваннями про те, як все повинно було статися. Це означає, що якщо ви сприймаєте події як рівні або перевищують ваші очікування, ви щасливі – або, принаймні, не нещасні.

Він списав понад 300 сторінок, щоб пояснити цей простий алгоритм і його філософію щастя. Але, якщо говорити серйозно, немає універсального чарівного рецепту, який може зробити щасливим будь-якого.

У цій статті ми не розповімо, як досягти Нірвани. Замість цього ми поділимося простими кроками, з допомогою яких можна поліпшити розумове і фізичне благополуччя в Новому 2018-му році.

Будьте активнішими

У 2017 році в багатьох дослідженнях основна увага приділялася ролі фізичних вправ не тільки в підтримці тіла у формі, але і в поліпшенні інших аспектів нашого фізичного і психічного здоров’я.

Дослідження, проведене на початку минулого року вченими з Університету Британської Колумбії у Оканагане (Канада), показало, що сприйняття жінками своїх тіл поліпшується саме після тренування. Ефект відбувається миттєво і не залежить від настрою чи фактичних поліпшень після тренування. Крім того, численні недавні дослідження показали, що вправи можуть протидіяти та запобігати депресію, яка щорічно вражає 40 мільйонів дорослих у Сполучених Штатах.

Але якщо ви щосили намагаєтеся зберегти мотивацію для пробіжки або прогулянки на велосипеді, для вас є просте рішення: просто зосередьтеся на виконанні вправ, які роблять вас щасливими.

Будь-які рухи краще, ніж повна їх відсутність, тому ми повинні перестати відчувати себе винуватим у тому, що не досягли заданої мети або не тренувалися з певною інтенсивністю. Просто знайдіть підходящий саме вам вид спорту, тоді вам легше і веселіше буде займатися ним.

І поки ми перебуваємо в пошуках нових цікавих видів діяльності в 2018 році, чому б вам не пройти второваною доріжкою? Було виявлено, що боулдерінг (вид скелелазіння) полегшує симптоми депресії, такі як поганий настрій, втому і відсутність концентрації.

Читайте також:  Корисні властивості зеленого перцю
Як щодо йоги або медитації?

Говорячи про усвідомленість, такі практики, як йога і медитація, дійсно підвищують якість життя і відчуття благополуччя. Різні недавні дослідження показали, що йога ефективна в боротьбі з депресією, адже вона допомагає знизити рівень занепокоєння і стресу. Ці ефекти, як виявили дослідники, можуть тривати до 4 місяців після курсу йога-тренувань.

Згідно з дослідженням з Університету Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі, йога і медитація також можуть покращити психологічну та фізіологічну стійкість до стресових факторів. Це, як зазначають автори, може означати не тільки те, що психічне здоров’я людей, що практикують йогу і медитацію, непросто похитнути негативними подіями, але також і те, що їхня імунна система краще підготовлена до надзвичайних ситуацій.

В іншому дослідженні повідомляється, що йога і медитація можуть навіть грати певну роль в тому, як наш мозок сприяє процесу експресії генів.

Висипайтеся

Сон

Багато досліджень, опубліковані в 2017 році, були зосереджені на видатній ролі хорошого сну в нашому психічному і фізичному здоров’ї. Сон, як ми вже знаємо, важливий у консолідації пам’яті, навчанні страху і підтримці нашого мозку в здоровому стані, щоб ми могли адекватно реагувати на події протягом дня.

Оскільки люди, які страждають безсонням, в два рази частіше страждають депресією, не дивно, що хороший нічний сон повинен бути пріоритетом у пошуках щастя і відмінного самопочуття. Турбота про якісний відпочинок може привести нас на пік задоволеності, говорить дослідження, проведене Університетом Уоріка. Автори статті порівнюють щастя з виграшем в лотерею.

Переваги гарного нічного сну порівнянні з таким же поліпшенням добробуту, як і у переможця лотереї через 2 роки після виграшу середнього розміру.

Крім практичних речей, які ви можете зробити, щоб звести до мінімуму можливість порушення сну (наприклад, уникати яскравого світла екрану перед сном), вчені повідомляють, що мислення не менш важливо. Дослідження, проведене в Північно-західному університеті Фейнбергской школи медицини в Чикаго, припускає, що люди, у яких є ясна мета в житті, дійсно краще сплять вночі.

Тому перед тим як дати собі обіцянки в новому році, чому б не зробити крок назад і згадати про свої основні цілі в житті, і способи їх досягнення?

Читайте також:  Ці вправи допоможуть жінкам посилити інтенсивність оргазмів
Ваша дієта повинна приносити вам щастя

харчування

Звучить банально, але те, що ви їсте, дійсно впливає на ваш настрій. Дослідження, опубліковані в PLOS Online початку 2017 року, показують, що фруктова або вегетаріанська дієта може поліпшити психічне здоров’я всього за 2 тижні. Автори дослідження виявили, що додавання більшої кількості порцій фруктів і овочів у звичайний раціон може змусити вас почувати себе більш вмотивованими і підвищити ваші енергетичні рівні.

Систематичний огляд декількох досліджень, в яких вивчався зв’язок між дієтою і психічним здоров’ям, укладає, що дієта в середземноморському стилі, складається переважно з фруктів, овочів, риби і цільного зерна, може запобігти депресії.

А ось інше дослідження, опубліковане в грудні 2017 року, стверджує, що те, що ми повинні їсти, щоб бути щасливими, багато в чому залежить від нашого віку. Таким чином, молоді люди (віком від 18 до 29 років) отримають більше переваг від білого і червоного м’яса, тоді як дорослі у віці 30 років і старше повинні їсти більше фруктів і овочів, якщо хочуть бути в гарному настрої.

Ще один бонус: немає необхідності відмовляти від гарячого шоколаду після закінчення свят. Дослідники підтвердили, що какао може творити чудеса для вашого психологічного благополуччя, настрою і, можливо, навіть когнітивних здібностей.

Подружіться з природою

природа

Дослідження також показують, що, якщо ми хочемо радіти життю в 2018 році, нам варто більше часу проводити на вулиці. Проте відвідини місцевого торгового центру не допоможе. Щоб дійсно відчути себе щасливішими, ми повинні проводити більше часу на природі.

Вчені довели, що зелена природа робить нас щасливими, і, навпаки, коли у нас немає доступу до природи, ми схильні до депресії.

Більш того, нещодавній експеримент, проведений дослідниками з Університету Британської Колумбії, показав, що люди, які витратили на хвилину вивчення дрібних деталей природи і відзначили емоційний ефект, викликаний цим заняттям, відчули себе більш щасливими.

Отже, один простий крок, який ви можете зробити, щоб поліпшити своє життя в 2018 році, – це єднання з природою. Так що швидше вирушайте в ліс. Зрештою, було виявлено, що некваплива прогулянка сама по собі позитивно впливає на настрій.

Читайте також:  Повітря в квартирі може бути небезпечнішим за вуличне
Підключіть своє творче мислення

Прогулянки також позитивно позначається на творчих здібностях. В одному дослідженні було встановлено, що люди, які щодня займаються творчими заняттями, відчувають себе щасливішими. Тому відмінним способом стати щасливішими в 2018 році є прогулянка в місцевому парку, а також планування творчої діяльності після неї. Це може бути що завгодно: від кулінарії і випічки, до живопису і літератури. Вибір залишається за вами!

Якщо ви застрягли вдома наодинці з собою, використовуйте цей час, щоб зробити щось творче. Недавнє дослідження показало, що іноді нам необхідний «тайм-аут», час на самоті, щоб дійсно мати можливість використовувати наші творчі ресурси.

Ви також можете включити приємну музику, якщо вам знадобиться додатковий стимул для вашої уяви. Дослідники з Університету Радбуда в Неймегене показали, що для цієї мети краще всього підійде музика на зразок «Пори року» Антоніо Вівальді.

Будьте ласкаві до інших і до себе

доброта

Останній, але дуже важливий пункт – навчитися по-доброму ставитися до себе, а потім поширити цю доброту на інших.

Дослідники з Університету Хартфордшира виявили, що, хоча самоприйняття – це необхідна звичка, яка створює відчуття щастя, вона властива не багатьом. Інше дослідження, проведене на початку минулого року, також підтвердило, що, якщо ми приймаємо наші негативні емоції, ми менше зациклюємося на них і з більшою ймовірністю швидко самовідновлюємось. Однією з наших цілей у Новому році виразно повинна стати практика самолюбства і самодопомоги.

У той же час турбота, яку ми показуємо іншим, а також наша ступінь подяки оточуючим, також можуть впливати на наш рівень щастя. Вчені з Університету Цюріха в Швейцарії довели, що щедрість тісно пов’язане зі щастям, тому ми відчуваємо радість, коли щось даємо іншим. Це підтверджують і попередні дослідження, в яких говорилося, що робота добровольцем приносить психологічну вигоду.

Нарешті, не забувайте дякувати. Подяку за те, що у нас є, і за людей у нашому житті, є ще однією важливою складовою позитивного ставлення до життя і щастя.

Джерело: Likar.info