Сидяча робота “вбиває” хребет, і щоб зберегти спину здоровою якомога довше, слід стежити за поставою і дотримуватися фізичної активності, використовуючи для цього будь-яку можливість.

Невролог Максим Федулов розповів про те, що у багатьох випадках проблеми з хребтом у сучасних людей пов’язані з малорухливим способом життя. Тривале перебування в нерухомому стані згубно діє на спину. Навантаження на хребет при сидячій роботі порівняне з підняттям тягарів, так що довготривале статичне навантаження для спини може бути гіршим і небезпечнішим за короткочасне динамічне, зауважив лікар-невролог.

«Щоб мінімізувати наслідки сидячої роботи і малорухомості на хребці, слід тримати під контролем поставу, як можна частіше міняти позу і не забувати робити вправи», – порадив фахівець.

Максим Федулов додав, що поширеною проблемою при сидячій роботі є біль і дискомфорт в шиї з-за підвищеної напруги шийних хребців.

«У такому випадку потрібно періодично робити розминку: для цього в повітрі носом напишіть всі букви алфавіту. При першій можливості слід вставати, пройтися по кабінету. Від постійного носіння каблуків краще відмовитися», – поділився рекомендаціями невролог.

Щоб підтримувати спину здоровою, необхідно обов’язково дотримуватися фізичної активності: саме для спини найбільш корисні такі її види як велосипед і плавання в басейні.

Джерело: МедікФорум