Старіння організму прискорюють процеси запалення, окислення, глікування, і існують продукти, вживання яких їх стимулює.

Вживання деяких продуктів повинно строго контролюватися, оскільки вони прискорюють старіння.

Зокрема, експерти радять вкрай дозовано вживати вироби з пшеничного борошна. За їх словами, у пшениці міститься речовина амілопектин-А, під впливом якого рівень глюкози в крові підвищується значніше, ніж після вживання цукру.

З підвищеною глюкозою пов’язаний процес глікування, що погіршує стан клітин і збільшує кількість пошкоджень в тканинах організму.

Також з прискореним старінням пов’язано вживання продуктів на основі кукурудзи – кукурудзяного сиропу, кукурудзяної олії, кукурудзяних чіпсів і т. д. Солодкі кукурудзяні продукти, на думку експертів, також інтенсивно підвищують рівень цукру в крові із-за надмірної концентрації в них фруктози і запускають процес глікування. Якщо вживати продукти на основі кукурудзяного щодня, це призведе до появи ознак передчасного старіння: наприклад, до більш виражених зморшок, стверджують вони.

Що стосується кукурудзяного олії, то в ній міститься багато омега-6 жирних кислот, надлишок яких в організмі сприяє запаленню, ще одним фактором прискореного старіння.

Рослинні олії. Ці продукти, відзначають фахівці, часто містять в собі небажані компоненти, пов’язані з виробничим очищенням. Крім того, багато олій в процесі готування перетворюються в джерело потенційно небезпечних сполук, синтезованих в них з-за термічної обробки. У свою чергу поліненасичені жири, котрі містяться в них під впливом окислення можуть призводити до запальних процесів.

Якщо і вибирати рослинні олій, то нехай це будуть олія авокадо, кокосова, а також оливкова, констатували фахівці.

Джерело: МедікФорум