Виявляється, пари тренувань в тиждень замало.

З віком артерії твердіють. Від цього підвищується ризик серцево-судинних захворювань, в тому числі інфаркту та інсульту, особливо якщо вести малорухливий спосіб життя. Учені перевірили, скільки потрібно займатися спортом, щоб захистити серце і кровоносні судини від старіння.

У дослідженні брали участь 102 людини у віці 60 років і старше. Їх розділили на чотири категорії:

  • малорухомі — менше двох 30-хвилинних тренувань в тиждень протягом останніх 25 років;
  • помірні — 2-3 тренування;
  • захоплені — 4-5 тренувань;
  • досвідчені — 6-7 тренувань в тиждень.

Вчені спостерігали за еластичністю їх артерій. Виявилося, різну кількість тренувань впливає на різні артерії.

30-хвилинні заняття спортом 2-3 рази в тиждень допомагають підтримати в хорошому стані артерії середнього розміру, які забезпечують кров’ю голову і шию.

Для здоров’я більш великих артерій, якими кров тече до органів грудної клітки та черевної порожнини, цього недостатньо. Щоб захистити їх від старіння, потрібно займатися 4-5 разів на тиждень.

Дослідники визнають, що результати можуть бути недостатньо точними, тому що не враховували тип тренувань, демографічні дані і спосіб життя учасників, хоча все це значно впливає на здоров’я серцево-судинної системи. Тим не менш вони налаштовані оптимістично. «Це дослідження допоможе розробляти програми тренувань для підтримки здоров’я серця і навіть повернути серце і судини літніх людей до більш молодого стану», — говорять вчені.

Якщо ви вирішите перевірити це на собі, не відкладайте до старості. Серцево-судинну систему не зміниш за один рік. Зараз дослідники перевіряють, чи можна омолодити серце і судини людей середнього віку за два роки тренувань.

Будьте активнішими кожен день. Наприклад, бігайте разом з собакою на прогулянці або повертайтеся з роботи пішки. Знайдіть вид спорту, який вам подобається, і займайтеся кілька разів на тиждень. Так ви допоможете своєму серцю.