Будучи одним із найкорисніших рослинних продуктів, гранати здатні стати небезпечними, якщо їх вживають люди зі схильністю до запорів, гіпотонії та інших порушень, поінформувала лікар Олена Грек.

Гранати, перш за все, відомі як багате джерело антиоксидантів, що борються в організмі з окислювальним стресом, що веде до руйнування клітин, запалення, утворення пухлин. Але навіть маючи цю якість, гранати корисні не всім.

Зокрема, гранати і особливо гранатовий сік необхідно з обережністю використовувати гіпотонікам – людям із зниженим тиском.

Гранатовий сік здатний знижувати тиск, тому за гіпотонії його вживання краще звести до мінімуму.

Медик додала, що особливістю гранатів та їхнього соку є ефект розрідження крові, через що їх часто рекомендують пацієнтам, схильним до тромбозу. Але поєднання цих плодів і спеціальних препаратів, що розріджують кров, може бути небезпечним – це загрожує проблемами зі згортанням крові. Вживати гранати людям, які приймають ці ліки, не слід.

Також Олена Грек назвала продукт потенційно небезпечним для людей з нерегулярним стільцем, схильних до запори. За словами фахівця, гранати та їх сік можуть вплинути на уповільнення моторики кишківника – особливо, що вживаються на порожній шлунок. Крім того, гранати входять до списку заборонених продуктів при низці захворювань шлунково-кишкового тракту, оскільки підвищують вироблення соляної кислоти у шлунку, яка може спровокувати їхнє загострення.